2. června 2009 10:57 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Reklamní agentura hledá věřitele slovenských aerolinek SkyEurope

Letadlo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo | foto: Shutterstock

PRAHA Reklamní agentura se sídlem v Praze Beyond Interactive (BI) hledá ode dneška pomocí inzerátů v českém a slovenském tisku věřitele slovenských nízkonákladových aerolinií SkyEurope. Podle serveru Ekonom.cz hrozí letecké společnosti insolvence.

"Rádi bychom, aby nám SkyEurope zaplatilo to, co nám dluží," řekl ke zveřejnění inzerátů v Mladé frontě Dnes a slovenském deníku SME jednatel BI David Lhota. Podle něj aerolinie dluží agentuře miliony, platba má zpoždění téměř rok. Agentura prý pro SkyEurope zajišťovala mediální reklamní kampaně.

SkyEurope se nechtěly k detailům obchodního vztahu s BI vyjadřovat, hrozí jí ale právními kroky. "V případě, že zjistíme, že dochází k porušování zákona, respektive poškozování dobrého jména SkyEurope Airlines, jsme připraveni podniknout příslušné právní opatření," sdělil mluvčí firmy Tomáš Kika. Podle Kiky už spolu obě strany nespolupracují.

SkyEurope od zahájení letů v roce 2002 nikdy nevykázaly zisk. Situace se kvůli krizi a rostoucím cenám ropy prudce zhoršila loni. Kvůli úbytku pasažérů firma na přelomu letošního ledna a února zrušila desítky letů z Prahy. Také díky nižší kapacitě létají letadla letos plnější než loni. SkyEurope byly loni po ČSA druhou největší společností na Ruzyni podle počtu odbavených pasažérů.

ČTK