31. července 2014 9:32 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Řidiči zvolili nejhorší díru na silnici. Je v pražské ulici U Seřadiště

Nejhorší silniční díra je podle ankety v pražské ulici U Seřadiště | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejhorší silniční díra je podle ankety v pražské ulici U Seřadiště | foto: Michal ŠulaLidovky.cz

PRAHA Nejhorší silniční díra republiky je podle ankety v pražské ulici U Seřadiště, která bývala dříve nejrychlejší spojkou Michle a Vršovic. Žebříček kritických výtluků na vozovce volili motoristé na portálu Výmoly.cz.

Druhá nejhorší díra je v Brně na ulici Dunajevského, následují Bořkovská ulice v Semilech v Libereckém kraji a výtluky v pražských ulicích U Krbu a Bečovská.

"Hlavní město Praha si odnáší nejen anticenu za nejhorší díru v republice, ale zároveň zatím patří mezi nejaktivnější kraje v opravách nahlášených výtluků. Druhé místo drží Středočeský kraj. Třetí příčka patří kraji Libereckému," uvedl Petr Čaník z Výmoly.cz.

Nejhorší silniční díra je podle ankety v pražské ulici U Seřadiště

Nejhorší silniční díra je podle ankety v pražské ulici U Seřadiště

Nejhorší silniční díra je podle ankety v pražské ulici U Seřadiště

Nejhorší silniční díra je podle ankety v pražské ulici U Seřadiště

Mezi hlavní cíle tohoto projektu patří spolupráce se silničáři, nikoli útoky na jejich práci. Aktivně je do něj zapojeno na 3 000 motoristů, další tisíce jej sledují na sociálních sítích." Na Výmoly.cz máme od správců cest pozitivní reakce. Velice si vážíme toho, že projekt berou vážně a jsme rádi, že je pro ně přínosem," uvedl člen správní rady nadace Jiří Cívka.

Opravám brání majetkové vztahy

Některé výtluky z letošního žebříčku nejhorších děr republiky, silničáři opravit nemohou. "Brání jim například komplikované majetkové vztahy, jak je tomu v případě letošního smutného vítěze," upozornil Čaník.

Podle veřejně dostupných informací je Technická správa komunikací v Praze již dlouho připravena zdevastovanou část ulice U Seřadiště dát do pořádku. Pozemky pod částí ulice ale patří majiteli místního autocentra. Taková situace se dá vyřešit směnou pozemků a majitel autocentra tvrdí, že se o ni již šest let na magistrátu snaží.

V rámci projektu Výmoly.cz řidiči nahlásili celkem 4 792 výtluků, z toho 836 výmolů letos. Na 15 procent z letos nově nahlášených výtluků je opraveno. Koncem roku by se toto číslo mohlo pohybovat kolem 40 procent.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz