12. února 2013 11:21 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

ŘSD vybralo firmy na opravu prvních dvou úseků dálnice D1

Dálnice D1 (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice D1 (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

PRAHA První vítězové tendru na rekonstrukci dálnice D1 jsou známi. Zatím výběrová komise rozhodla o tom, kdo provede modernizaci dvou úseků, vítězové tří zbývajících úseků budou známi ve středu 13. února.

Na osmikilometrovém úseku mezi Větrným Jeníkovem a Jihlavou podalo nejlepší nabídku sdružení firem Colas CZ a Porr. „Nabídková cena byla zhruba 650 milionů korun bez DPH a záruční doba na stavbu 120 měsíců,“ řekla LN mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Martina Vápeníková.

Druhý úsek, mezi Lhotkou a Velkou Bíteší, už má také svého garanta. Nejlepší nabídku podalo sdružení firem OHL ŽS a Alpine Bau CZ, a to necelých 597 milionů korun bez DPH. Nabízená záruka je i v tomto případě 120 měsíců.

„Pokud vše dobře půjde, mohlo by se začít s modernizací na přelomu března a dubna,“ říká Vápeníková. Nyní mají všichni účastníci tendru 15denní lhůtu k podání námitek proti výsledkům. Na předání staveniště je pak lhůta 60 dní.

Modernizace je rozdělena na 21 dílčích mezikřižovatkových úseků, projektová dokumentace je zatím zpracována na pět z nich.

ŘSD počítá s tím, že napřed rozšíří jeden směr dálnice o 75 centimetrů, aby se na něj vešly čtyři zúžené pruhy. Poté se zrekonstruuje jeden a posléze druhý směr.

jušKamila Jušková

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)