17. srpna 2017 10:15 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Rusové nakoupí další rychlovlaky od Siemensu. Navzdory kauze s turbínami na Krymu

Rychlovlak Sapsan pro Ruské dráhy od společnosti Siemens. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rychlovlak Sapsan pro Ruské dráhy od společnosti Siemens. | foto: Ruské dráhy

MOSKVA Ruská státní železniční společnost hodlá i nadále nakoupit další vlaky od německé společnosti Siemens, bez ohledu na to, že Moskva je se Siemensem ve sporu. Oznámila to ve středu agentura TASS.

Siemens uvedl, že přezkoumává aspekty svých obchodů s Ruskem po incidentu, kdy se turbíny vyrobené pro jeden z projektů v zemi ocitly proti vůli firmy na Krymu.

Tam přitom v důsledku sankcí Evropské unie nelze dodávat technologie pro energetický sektor.

„Naše vztahy to neovlivní. Potvrzení jsme obdrželi a počet vlaků Sapsan plánujeme dál zvýšit,“ prohlásil náměstek ředitele ruských státních drah Alexandr Mišarin. Mluvčí společnosti Siemens odmítl zprávu komentovat.

Ruské železnice kupují vlaky u německé firmy Siemens už nejméně osm let. Od společného podniku mezi Siemensem a jeho ruským partnerem již odebraly 80 vlaků Lastočka. Do konce roku jich chtějí koupit dalších třináct.

Kolik rychlovlaků Sapsan Rusko plánuje koupit, však není zcela jasné, uvedla agentura Reuters. Podle únorových informací agentury TASS jich má být osm.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!