7. prosince 2009 10:47 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Ruzyně se oklepala, počet pasažérů v listopadu letos prvně vzrostl

Ruzyně. (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ruzyně. (Ilustrační foto) | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Letecká doprava na pražském letišti se po útlumu zřejmě vzpamatovává z krize. Listopad přinesl jako letos první měsíc meziroční nárůst počtu pasažérů, na Ruzyni se jich odbavilo o dvě procenta více než loni.

ČTK to dnes řekla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.

Celkem zatím letos prošlo letištěm téměř 11 milionů lidí, o necelých devět procent méně než loni. "Zaznamenáváme, že dochází k postupné stabilizaci situace na trhu, obdobný trend očekáváme i v prosinci," uvedl generální ředitel Letiště Praha Miroslav Dvořák.

Podle něj je potěšující zejména skutečnost, že přibývá lidí, kteří si Prahu vybrali jako přestupní bod. Jejich podíl vzrostl letos o pět procent.

Počet pasažérů na pražském letišti začal klesat v důsledku krize a útlumu letecké dopravy koncem loňského roku. Letos zaznamenal podnik úbytek klientů ve všech měsících do října, přičemž nejhorší byl únor s dvacetiprocentním poklesem. Ještě v říjnu činil meziroční pokles 5,2 procenta.

Lidovky.cz, ČTK