2. července 2009 11:09 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Smůla SkyEurope pokračuje: v Paříži jim poškodili letadlo

Letadlo SkyEurope | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo SkyEurope | foto: ČTK

PRAHA Letecké společnosti SkyEurope poškodila obsluha na pařížském letišti Orly neopatrnou manipulací letadlo. Mluvčí aerolinek popřel, že by šlo o záměr. Cestující byli ubytováni v Paříži na letišti a měli by se vrátit dnes v poledne další linkou. Kvůli chybějícímu letadlu firma zrušila dnešní ranní let do Londýna.

O problému jako první informoval server iDnes.cz.
"Vylučujeme spekulace, že by to bylo záměrně. Bohužel se tak stalo a letadlo nám chybí," řekl mluvčí SkyEurope Tomáš Kika. Cestující už seděli v Boeingu 737 a stroj se připravoval k odletu.

"Neopatrnou manipulací s nástupním mostem ze strany pracovníku letiště v Orly došlo k poškození táhla předních dveří," řekl Kika.

I když jde podle mluvčího aerolinek o drobnou závadu, letecké předpisy neumožňují, aby letadlo vzlétlo. "Letí tam naši technici, aby letadlo opravili," dodal Kika.

Zadržené letadlo
Pařížské letiště Orly na konci června na několik dnů zadrželo letadlo SkyEurope kvůli nesplněným finančním závazkům ze strany aerolinií. Podobné problémy řešily SkyEurope také na letištích v Rumunsku a Bulharsku.

Aerolinky požádaly o ochranu před věřiteli, aby získaly čas na restrukturalizaci dluhu a jednání s investory. V režimu ochrany před věřiteli je firma chráněna proti vymáhání dluhů pocházejících z minulosti v celé unii.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!