2. července 2009 11:09 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Smůla SkyEurope pokračuje: v Paříži jim poškodili letadlo

Letadlo SkyEurope | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo SkyEurope | foto: ČTK

PRAHA Letecké společnosti SkyEurope poškodila obsluha na pařížském letišti Orly neopatrnou manipulací letadlo. Mluvčí aerolinek popřel, že by šlo o záměr. Cestující byli ubytováni v Paříži na letišti a měli by se vrátit dnes v poledne další linkou. Kvůli chybějícímu letadlu firma zrušila dnešní ranní let do Londýna.

O problému jako první informoval server iDnes.cz.
"Vylučujeme spekulace, že by to bylo záměrně. Bohužel se tak stalo a letadlo nám chybí," řekl mluvčí SkyEurope Tomáš Kika. Cestující už seděli v Boeingu 737 a stroj se připravoval k odletu.

"Neopatrnou manipulací s nástupním mostem ze strany pracovníku letiště v Orly došlo k poškození táhla předních dveří," řekl Kika.

I když jde podle mluvčího aerolinek o drobnou závadu, letecké předpisy neumožňují, aby letadlo vzlétlo. "Letí tam naši technici, aby letadlo opravili," dodal Kika.

Zadržené letadlo
Pařížské letiště Orly na konci června na několik dnů zadrželo letadlo SkyEurope kvůli nesplněným finančním závazkům ze strany aerolinií. Podobné problémy řešily SkyEurope také na letištích v Rumunsku a Bulharsku.

Aerolinky požádaly o ochranu před věřiteli, aby získaly čas na restrukturalizaci dluhu a jednání s investory. V režimu ochrany před věřiteli je firma chráněna proti vymáhání dluhů pocházejících z minulosti v celé unii.

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.