28. března 2018 15:39 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

’Tankodrom v péči Středočeského kraje’. Kladno staví cedule upozorňující, že cesty patří kraji

Kladno dává řidičům najevo, že za některé rozbité silnice nemůže. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kladno dává řidičům najevo, že za některé rozbité silnice nemůže. | foto: vymoly.czReprofoto

KLADNO Kladno osadilo některé rozbité silnice cedulemi upozorňujícími řidiče, že se jedná o krajské komunikace, za které nenese odpovědnost město. Na cedulích jsou nápisy „Tankodrom v péči Středočeského kraje“ nebo „Řidiči, pozor! Jedete po silnici v péči krajského úřadu“.

Radnice tvrdí, že na špatný stav silnic už delší dobu poukazuje, ale náprava nepřichází. Ve středu to sdělila mluvčí magistrátu Lenka Růžková.

„Na špatný stav krajských komunikací upozorňujeme roky, aniž by se ale cokoli zásadního stalo. Navíc je těžké vysvětlit Kladeňákům, že za tuto situaci není odpovědné město. Proto pokračujeme ve vysvětlování, které jsme zahájili už loni na podzim, a rozhodli jsme se k výraznému označení nejhorších ulic,“ uvedl kladenský primátor Milan Volf (Volba pro Kladno).

Kraj čeká na dotaci, poprvé podal žádost špatně

Ve velmi špatném stavu je například ulice Generála Klapálka nebo Milady Horákové, která je navíc jednou z nejdelších kladenských ulic. Město tvrdí, že projekt na rekonstrukci kraj dokončil už téměř před třemi lety, od té doby se ale nic nestalo. „Od té doby kraj čeká na dotaci, neboť nechce rekonstrukci financovat z vlastních prostředků. Pikantností je, že dotaci podal špatně, musel ji tedy aktuálně stáhnout a znovu ji podá až po jejím dopracování,“ uvedl Volf.

Opravy ulic Generála Klapálka, Milady Horákové a Dukelských hrdinů, které slouží jako průtahy městem, plánovalo už minulé vedení kraje. Přípravy se ale v minulosti zkomplikovaly. Vedení hejtmanství a kladenské radnice se neshodly, kdo za zpoždění může. Podle tehdejšího tvrzení kraje přípravu ztížily požadavky města, podle Kladna zase chybný postup při žádosti o územní rozhodnutí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz