2. února 2018 7:30 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Jančura končí v Praze s taxikařením. Prodělávali jsme, měli jsme málo aut, řekl

Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick... | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Podnikatel Radim Jančura se zbavil své pražské taxislužby Tick Tack. Narozdíl od jiných částí jeho byznysu mu zhruba dvě stovky vozů v hlavním městě nevydělávaly. Nyní chce veškeré síly napnout k tomu, aby uspěl v soutěžích na krajské i státní železniční linky, u nichž končí Českým drahám smlouva v roce 2019.

„Největší poskytovatel osobní přepravy v Praze Taxi Praha rozšiřuje své portfolio akvizicí Tick Tack a Green-Prague,“ uvedla společnost ve čtvrtek. V hlavním městě bude mít nyní k dispozici pět flotil čítající dohromady téměř 1000 vozidel taxi.

Obchod pro Lidovky.cz potvrdil i Radim Jančura, byť o částce, kterou za firmu dostal, mluvit nechtěl. Připustil však, že nepokryla ztrátu, kterou mateřská Student Agency provozem taxislužby za čtyři roky nastřádala.

„Nepodařilo se nám dostat do zisku. Taxislužba v Praze funguje zhruba u flotily čítající od šesti set vozů a více, my jsme stagnovali na dvou stech autech,“ popsal Jančura.

Student Agency spustila v Praze vlastní taxislužbu Tick Tack v listopadu 2013. K flotile luxusních bílých vozů Audi A6 před dvěma lety přidala stovku nových vozidel Škoda Octavia na stlačený zemní plyn CNG, které pod značkou Green-Prague měly konkurovat nízkou cenou.

Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick...
Majitel Student Agency Radim Jančura představil nové vozy své taxislužby Tick...

„Chtěli jsme v Praze změnit taxislužbu, vytvořit tlak, aby řidiči přestali okrádat cestující a stát. Myslím si, že se nám podařilo zvýšit ve městě kvalitu,“ míníl Jančura

Nový majitel přidal k dosavadním značkám Nejlevnější taxi, Taxi Praha a Comfort class 14007 nyní přibyly i taxislužby Tick Tack a Green-Prague. Taxi Praha je smluvním přepravním partnerem Letiště Václava Havla, její vozy mají přístup před letištní terminály.

mipMichal Pavec