6. února 2017 12:25 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

V lednu propadlo 20 tisíc řidičáků. Nebyl mezi nimi i ten váš?

Vzor řidičského průkazu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vzor řidičského průkazu. | foto: MDCR

PRAHA V lednu propadl řidičský průkaz 20 tisícům motoristů. Jde o průkazy z roku 2007, kterým letos vypršela platnost. Dalších 720 tisíc průkazů zbývá vyměnit během letoška, uvedlo ministerstvo dopravy. Výměna dokladů je bezplatná.

Lidé, kterým už průkaz propadl, mohou o jeho výměnu požádat zpětně. Stačí přijít s platným průkazem totožnosti na příslušný úřad obce s rozšířenou působností (podle místa trvalého bydliště řidiče) a donést jednu průkazovou fotografii a současný řidičák, uvedlo ministerstvo.

Upozornilo, že za řízení bez platného řidičského průkazu hrozí pokuta až dva tisíce korun na místě a ještě o 500 korun vyšší ve správním řízení.

Během února končí platnost dalším téměř 38 tisícům řidičských průkazů. Nejvíce jich je k výměně ve Středočeském, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji.

Výměnu lze rovněž bezplatně provést tři měsíce před skončením platnosti řidičského průkazu. Lhůta pro vydání nového řidičáku je 20 dní, o výměnu lze požádat také ve zrychlené lhůtě do pěti pracovních dnů. Za expresní vydání si však řidiči připlatí 500 korun, uvedlo ministerstvo dopravy.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!