27. července 2009 13:55 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

V Praze budou řidiče informovat o dopravě desítky nových tabulí

Informace (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Informace (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Na hlavních pražských tazích přibudou v příštích dvou letech tři desítky tabulí, které budou řidiče informovat o počasí, aktuálních kolonách nebo objížďkách. Zakázka by měla mít hodnotu kolem 350 milionů korun, peníze na ní získala Technická správa komunikací z operačního programu Doprava.

Projekt má zvýšit plynulost a bezpečnost silničního provozu v metropoli. Podobné tabule mohou jsou dnes vidět před tunely na Smíchově.

Řidiči se z tabulí dozví mimo jiné údaje o povětrnostních podmínkách, stupni dopravy, dopravních omezeních a uzavírkách nebo také to, že se někde stala nehoda a vytvořila se kolona.

Dodávka bude podle mluvčího TSK Tomáše Mrázka obsahovat celkem 50 tabulí, 18 z nich ale nahradí ty současné. "Umístěny budou především na nejdůležitějších tazích, jako je městský okruh, magistrála a před tunely," uvedl Mrázek. Projekt by měl začít ještě letos.

TSK z programu získala na řízení dopravy v metropoli celkem 493 milionů korun. Zbytek peněz bude určen mimo jiné na propojení systémů nového řídicího dopravní centra pro Prahu, které vyroste u křižovatky Malovanka v rámci stavby tunelového komplexu Blanka, Národního dopravního řídicího centra v Ostravě a Jednotného systému dopravních informací, který spravuje Ředitelství silnic a dálnic v Ostravě.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz