5. dubna 2016 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Doprava

Z Ostravy přímo do Dubaje. Města uhlí a ropy spojí SmartWings

Letadlo společnosti SmartWings. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo společnosti SmartWings. | foto: Shutterstock

OSTRAVA Z mošnovského Letiště Leoše Janáčka Ostrava budou mít cestující přímé spojení do Dubaje ve Spojených arabských emirátech. Pravidelná letecká linka odstartuje 23. září a spojení budou provozovat aerolinky SmartWings.

Letecké spojení s Dubají bude dvakrát týdně, a to každé úterý a pátek, na lince budou létat letadla Boeing 737.

„Dubaj byla dlouhodobě plánovanou destinací a letecké spojení do této exotické lokality bylo jedním z nejžádanějších ze strany cestujících. Nadále trvá naše aktivita směrem k leteckým dopravcům s cílem rozšiřování portfolia nalétávaných destinací z Ostravy,“ uvedl šéf Letiště Leoše Janáčka Ostrava Pavel Schneider.

Odlet z Ostravy je v plánu na 10 hodin a přílet do Dubaje v 17.45. V opačném směru bude spoj odlétat v 18.45 a na mošnovském letišti bude ve 23.05.

Společnost SmartWings létá do Dubaje denně i z Prahy.

Moravskoslezský hejtman Miroslav Novák (ČSSD) se domnívá, že by nová linka mohla oslovit nejen podnikatele, ale i turisty. Rozvoj letiště kraj považuje za prioritu.

Cestující mohou z mošnovského letiště celoročně využít také pravidelné přímé letecké spojení do Londýna a Düsseldorfu. V letních měsících se nabídka letiště výrazně rozšiřuje o charterové lety. Moravskoslezský kraj, kterému letiště patří, nyní usiluje i o zavedení pravidelných linek do hlavních měst Finska a Nizozemska.

„Potřebujeme letecké spojení do těchto regionů. Jejich hospodářství je orientováno přesně na ta odvětví, která jsou stěžejní pro další ekonomický rozvoj Moravskoslezského kraje. Jde především o IT technologie a služby, logistiku a lehké strojírenství,“ uvedl Novák.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz