Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil
130 let

Lidovky.cz

Policie v Dubaji jezdí v Lamborghini, chce udivovat turisty

Ekonomika

  13:00
DUBAJ - Jak ukázat že Dubaje se krize netýká? Arabský emirát se to pokouší demonstrovat poměrně svéráznou metodou. Své policii zakoupil luxusní sportovní vůz Lamborghini Aventador. Lamborghini, které má výkon 700 koní a může jet až 350 kilometrů v hodině, je pravděpodobně nejdražším policejním vozem na světě, jeho hodnota se odhaduje na jedenáct milionů korun.

Lamborghini Aventador dubajské policie foto: Time.com

Aventador však nebude primárně sloužit k chytání zločinců nebo hlídkování na dálnici. Podle serveru Huffingtonpost se vedení dubajské policie vyjádřilo, že automobil bude jezdit pouze mezi letištěm a hotelovými rezorty, tedy místy, kde se vyskytují cizinci. Ti pak podle představ dubajských představitelů budou po návratu z arabské země referovat o jejím rozkvětu. Cena automobilu, ve kterém jezdí například fotbalová hvězda Cristiano Ronaldo, se odhaduje na jedenáct milionů korun.

Policie v Dubaji oznamuje na Twitteru svůj nový přírůstek

Podobně luxusními vozy se může pochlubit také italská a belgická policie. V obou případech však jde spíše o snahu automobilek o vlastní propagaci. Italské dálnice střeží vozy Lamborghini Gallardo, ty belgické Porsche 911.

Aventador v akci

3. května 2012

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...