Středa 20. října 2021, svátek má Vendelín
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sazce spadl zisk o 40 procent. Opravovala budovu a investovala do operátora

Ekonomika

  7:24
PRAHA - Loterijní společnosti Sazka v loňském roce klesl čistý zisk o 40 procent na 513 milionů korun. Je nejnižší od roku 2012, kdy Sazku převzala skupina KKCG.

Sazka foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Tržby firmy se loni naopak meziročně zvýšily o 15 procent na 9,25 miliardy korun. Informuje o tom deník E15.

„Minulý rok byl v Sazce rokem investic. Spustili jsme virtuálního operátora Sazka Mobil, která je dnes už téměř jedničkou na tomto trhu, a zahájili jsme rekonstrukci naší budovy v řádu desítek milionů korun,“ řekl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Nárůst tržeb prý ovlivnily úpravy Sportky, která začala generovat více milionových výher a tak se zvýšil zájem o tuto hru. Sazka také zavedla nové emise stíracích losů a posílila na trhu kurzových sázek. 

„Na růstu tržeb se také výrazně podílelo zavedení loterie Eurojackpot na podzim loňského roku,“ uvedl mluvčí. Podle prvních šesti měsíců letošního roku to podle něj vypadá, že tržby porostou i letos, a to zhruba o 15 procent.

Sazka se v roce 2011 dostala do insolvence. Loterijní byznys pak koupily skupiny PPF a KKCG, zaplatily 3,8 miliardy korun. Druhá jmenovaná skupina pak v prosinci 2012 za nezveřejněnou částku koupila podíl PPF a stala se jediným vlastníkem společnosti.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat