27. července 2012 15:51 Lidovky.cz > Byznys > Energetika

RWE uzavírá příjem nabídek pro Net4Gas. Zájem mají KKCG i EPH

RWE. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy RWE. | foto: www.atominfo.cz

PRAHA Společnost RWE uzavírá příjem nabídek pro prodej provozovatele plynovodů Net4Gas. Nabídku podá KKCG, zájem také projevil Energetický a průmyslový holding. Naopak polská státní firma Gaz-System nabídku podle agentury Reuters oproti původním očekáváním nepodá.

"Zájem skupiny KKCG o koupi aktiv v Net4Gas trvá. V rámci stanoveného termínu podáme seriózní nabídku," sdělil dnes ČTK mluvčí KKCG Dan Plovajko.

ČTĚTE TAKÉ:

Zájemců může být víc

Zájemců o Net4Gas může být i více, RWE se však dnes k počtu přijatých nabídek nechtěla vyjadřovat. Podle zdroje Reuters by prodejní cena společnosti mohla činit 1,4 miliardy eur (35,4 miliardy korun). Někteří analytici odhadují cenu i na více než dvě miliardy eur.

Net4Gas

Net4Gas provozuje asi 2500 kilometrů plynovodů v Česku. Prodej firmy je součástí plánu RWE prodat do konce roku 2013 majetek za celkem sedm miliard eur. RWE způsobilo finanční problémy rozhodnutí Německa odstavit jaderné elektrárny, nyní firma hledá způsoby, jak získat peníze pro další růst.

Lidovky.cz, ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.