Čtvrtek 26. ledna 2023, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Exguvernér Jiří Rusnok bude poradcem představenstva Allianz pojišťovny

Exguvernér ČNB Jiří Rusnok foto: MAFRA

Jiří Rusnok (62), který k poslednímu červnu skončil v čele České národní banky (ČNB), se od začátku února letošního roku stane poradcem představenstva Allianz pojišťovny. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.
  11:53

„Předjímat rizika, včetně makroekonomických, a pracovat s nimi v produktových i investičních strategiích, je jednou z klíčových expertiz naší pojišťovny, která tak bude ještě významně posílena,“ uvedl předseda představenstva Allianz pojišťovny Dušan Quis.

Rusnok bude ve své pozici poradce poskytovat představenstvu Allianz pojišťovny odborná stanoviska a konzultace ke strategickým tématům. Bude také analyzovat ekonomické a regulatorní prostředí, reprezentovat společnost na odborných grémiích a konferencích a zajišťovat poradenství a oponenturu u klíčových projektů.

Před svým působením v bankovní radě ČNB zastával Rusnok řadu významných postů ve vládě ČR, jako její předseda a rovněž jako ministr financí či ministr průmyslu a obchodu. Mnoho let pracoval ve vedení pojišťovací části pobočky finanční skupiny ING pro Česko a Slovensko (nyní NN). V letech 2006 až 2013 vykonával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele ING PF. Stál také v čele Asociace penzijních fondů ČR a byl rovněž členem Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Allianz pojišťovna je stoprocentní dceřinou společností Allianz New Europe Holding GmbH a součástí přední světové pojišťovací skupiny Allianz SE. Na český trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat