Varování zároveň znemožňuje, aby se taková videa a fotografie začaly automaticky přehrávat a ukazovat, jako je tomu u jiných záznamů a snímků. Informaci přinesla britská zpravodajská stanice BBC.
Příspěvky opatřené varováním je nutné zvlášť prokliknout. Také se neotevřou uživatelům, kteří se v rámci registrace do sítě označili za osoby mladší 18 let.
ČTĚTE TAKÉ: |
Jedno z prvních varování se objevilo u videozáznamu, na němž terorista při útoku na redakci satirického listu Charlie Hebdo minulý týden v Paříži zastřelil z blízkosti policistu ležícího na zemi. Vedení Facebooku k novému opatření přistoupilo na doporučení svých vlastních bezpečnostních poradců.
Jistý psycholog podle britské stanice BBC ale soudí, že tento krok stále nechrání dostatečným způsobem mladé, snadno zranitelné uživatele světové sociální sítě.
Facebook čelil v minulých letech kritice za to, že umožňuje přístup k násilnickým a šokujícím videím a snímkům. Firma sice již dříve zakázala materiály oslavující sadismus či násilí, ale zveřejňovala zpravodajské a další dokumentární záběry ukazující setnutí hlav zajatců islamisty a další druhy vražd ve světě.
Kritici také upozorňují, že uživateli americké komunikační společnosti se podle jejích pravidel mohou stát děti už od 13 let. Navíc jsou některé děti ještě mladší, protože při registraci uvedly nepravdivé údaje, soudí kritici.
Mluvčí Facebooku podle BBC ujistila, že odborníci firmy dále hledají způsoby, jak síť v tomto ohledu vylepšit.