Pátek 2. června 2023, svátek má Jarmil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Do čela finanční správy míří někdejší Babišova náměstkyně Simona Hornochová

Simona Hornochová foto: MAFRA

Původní zpráva
Ministerstvo financí má už podle dostupných informací jasno, kdo po téměř ročním provizorním vedení stane v čele jedné z nejdůležitějších podřízených složek resortu – Generálního finančního ředitelství. Podle dvou zdrojů serveru Lidovky.cz, jež si přály zůstat v anonymitě, se má postu generální ředitelky Finanční správy ČR ujmout Simona Hornochová.
  17:30

Daňová specialistka v letech 2014 až 2015 působila jako náměstkyně přes daně a cla tehdejšího ministra financí a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše. Na starosti měla také měla Babišův klíčový projekt, elektronickou evidenci tržeb.

Tehdy se spekulovalo o konfliktech Hornochové s Babišem. Skutečností nicméně bylo, že se nepřihlásila do výběrového řízení, které na funkci náměstka vyžaduje nový služební zákon. Od roku 2016 ji proto v pozici náměstkyně nahradila Alena Schillerová (ANO), která pak následně v Babišově vládě povýšila na ministryni financí.

Babišova náměstkyně končí. Hornochová se nepřihlásila do výběrového řízení

Výběrového řízení na nejvyšší pozici ve finanční správě se zúčastnilo pět zájemců. „Z tendru vyšla vítězně paní Hornochová, ministr to plánuje oznámit ještě tento týden,“ shodují se zdroje serveru Lidovky.cz.

Hornochová přichází do čela finanční správy z advokátní kanceláře Kocián, Šolc, Balaštík, kde měla na starosti především poradenství ve věci daně z příjmů právnických osob, daňového řízení včetně soudního přezkumu a mezinárodního danění.

Sama Hornochová dotaz serveru Lidovky.cz ohledně úspěchu ve výběrovém řízení na šéfovou Generálního finančního ředitelství odbyla: „Musíte se obrátit na ministerstvo financí,“ uvedla bez dalších podrobností.

Ani mluvčí ministerstva Michaela Lagronová informace nepotvrdila. „Chtěli bychom celý proces dokončit co nejdříve tak, aby se nový generální ředitel mohl ujmout funkce již od začátku března, bude-li to z jeho strany jen trochu možné,“ uvedla Lagronová.

Předchozí šéfka finanční správy Tatjana Richterová, jmenovaná na základě výběrového řízení koncem roku 2018 tehdejší šéfkou resortu financí Schillerovou, rezignovala na svou funkci loni koncem ledna. V březnu pak post opustila.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!