Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Finančníci získali Sovín a spol. Za nákupy vinic chtějí utratit miliardu

Ekonomika

  14:30
Investiční skupina FPD tento týden uzavřela obchod v řádu stovek milionů korun. Koupila společnost Neoklas, do jejíhož portfolia spadají známé vinařské značky Sovín či Augistiniánské sklepy. Finančníci mají v plánu i další nákupy – celkem chtějí utratit zhruba miliardu korun.
Ilustrační foto.

Ilustrační foto. foto: Shutterstock

Čerstvě dokončeným nákupem Neoklasu se FPD Group, podle vlastního vyjádření, stala dvojkou na českém vinařském trhu. Jeho lídrem zůstává Bohemia Sekt ze Starého Plzence.

Investoři z FDP – kteří podnikají také v hotelových službách či realitách – vlastnili už dříve Vinařství Mutěnice. Akvizicí Neoklasu sídlícího v jihomoravských Šardicích získali rozsáhlé skladovací prostory, značky Sovín a Augustiniánské sklepy a celkem 345 hektarů vinic.

„Investice do Neoklasu se pohybovala v řádech stovek milionů korun. Ve stejném rozsahu očekáváme i další investice, které chceme realizovat,“ řekl pro Lidovky.cz šéf FPD Group Tomáš Šupa.

Cílem investiční skupiny je získat do svého vlastnictví tisíc hektarů vinic v Česku. „Tím jsme se dostali k předpokládané investici převyšující miliardu korun,“ dodal Šupa.

Vinařské podniky spadající pod FPD by měly letos, podle představ investora, dosáhnout tržeb okolo jedné miliardy korun.

FPD GROUP

  • Společnost FPD je investiční skupinou působící ve 13 zemích Evropy, Asie a Severní Ameriky.
  • Podniká v sektoru hotelů, realit či finančních služeb.
  • Aktiva skupiny převyšují částku 400 milionů eur.

Zdroj: FPD Group

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat