3. července 2018 10:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ABF, vlastník letňanského výstaviště, převzal Inchebu. Ta pořádá veletrhy v Holešovicích

Výstaviště Holešovice | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Výstaviště Holešovice | foto: Wikipedia

PRAHA Společnost ABF převzala firmu Incheba Expo Praha, která organizuje veletrhy na pražském výstavišti v Holešovicích. ABF, která vlastní výstaviště v Letňanech, chce v Holešovicích vedle veletrhů pořádat i kulturní akce. V úterý to sdělila Nicole Mertinová ze skupiny SPGroup podnikatele Pavla Sehnala, která ABF vlastní.

ABF patří mezi nejvýznamnější organizátory výstav a veletrhů v ČR. Od akvizice si podle Mertinové slibuje mimo jiné rozšíření spolupráce s hlavním městem. „Praha by se měla zařadit mezi silná evropská města s bohatým veletržním programem a naše akvizice společnosti Incheba Expo Praha a její budoucí rozvoj by k tomu měly napomoci,“ uvedl předseda představenstva ABF Sehnal.

ABF několik let provozuje Pražský veletržní areál v Letňanech. V Holešovicích pod ní nově přechází skupina veletrhů včetně dvou největších Holiday World a Pragodent. Všechny plánované veletrhy v Holešovicích se pod novým majitelem uskuteční v původních termínech, doplnila Mertinová. 

Incheba Expo Praha patří k nejvýznamnějším organizátorům výstav a veletrhů v ČR, ročně pořádá zhruba dvě desítky akcí, mezi nimi jsou nejznámější Autoshow, Motocykl nebo Holiday World. Všechny akce pořádá v areálu Výstaviště v Praze - Holešovicích. Předchozí firma, tedy Incheba Praha, měla v minulosti v pronájmu celé Výstaviště, získala jej v roce v roce 2001 na 15 let s možnou pětiletou opcí. O rok později celý areál poničila katastrofální povodeň.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!