17. července 2018 16:16 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Aero Vodochody má dva nové zahraniční zákazníky. RSW Aviation a Skytech od nich koupí více než 20 letounů

Letoun L-39NG od firmy Aero Vodochody vychází z aerodynamické koncepce... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letoun L-39NG od firmy Aero Vodochody vychází z aerodynamické koncepce... | foto: Aero Vodochody

FARNBOROUGH Aero Vodochody v úterý na Farnborough Air Show podepsalo závazné dohody s dvěma novými zahraničními zákazníky o dodávce nových cvičných letounů L-39NG a letounů L-39CW. Po prvních čtyřech prodaných letounech L-39NG ve verzi lehkého bitevníku Senegalu, tak přichází další zahraniční zákazníci, konkrétně se jedná SkyTech a RSW Aviation.

S portugalskou společností SkyTech podepsalo Aero Vodochody závažnou dohodu o dodávce 10 cvičných letounů L-39NG s opcí na dalších 6 letounů L-39NG. 

„Jsme hrdí na to, že v návaznosti na podpis kontraktu se Senegalem, jsme podepsali další závaznou dohodu, jež nám navyšuje počet objednávek na 38 letounů k dodání mezi lety 2020 až 2022 a přichází od mezinárodního zákazníka. Dohoda se SkyTechem pro nás představuje strategické partnerství a start nové éry proudového výcviku v době, kdy mají všechny vzdušné síly urgentní potřebu výcviku při nízkých nákladech, a současně zvýšených požadavcích na čas a kapacitu,“ řekl Giuseppe Giordo, prezident a generální ředitel společnosti Aero.

Dalším zákazníkem je RSW Aviation, jeden z největších poskytovatelů vojenského výcviku USA i armádám po celém světě od úrovně začátečníka až po stupeň kvalifikace pro vojenské operace. S tím podepsali dohodu na dodávku 12 letounů L-39NG a také na další modernizaci 6 stávajících letounů L-39 na verzi L-39CW, což umožní zkrátit zavádění L-39CW/NG do provozu u RSW.

„Nalezli jsme řadu synergií mezi zákaznicky orientovaným přístupem RSW a schopnostmi letounu L-39NG a jsme hrdí na to, že si společnost RSW vybrala L-39NG jako základní kámen pro zavádění špičkového výcviku,“ dodal Giuseppe Giordo.

Lidovky.cz