23. července 2019 17:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Alibaba umožní malým americkým firmám prodávat u ní své zboží, chce tak upevnit svou pozici

Šéf skupiny Alibaba Jack Ma na Světovém ekonomickém fóru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf skupiny Alibaba Jack Ma na Světovém ekonomickém fóru. | foto: ČTK/AP

NEW YORK Alibaba umožní malým americkým firmám, aby u ní prodávaly své zboží. Největší čínský internetový prodejce to uvedl ve svém dnešním sdělení. Chce tak podle agentury Reuters upevnit svou pozici na poli elektronického obchodování a čelit konkurenci Amazonu. Dosud mohly americké firmy na stránkách Alibaba.com zboží pouze nakupovat.

Alibaba přichází s tímto krokem v době, kdy čelí zpomalení růstu svých tržeb v důsledku americko-čínského obchodního konfliktu. Nejenže jím otevře menším americkým firmám indický, brazilský a kanadský trh a umožní jim tak podnikat globálně, ale své zboží budou moci prodávat i jiným firmám činným ve Spojených státech.

Zaměstnanci gigantu Alibaba relaxují pingpongovým zápasem (sídlo firmy v...
Zakladatel Alibaby Jack Ma v rozhovoru s jordánskou královnou Ranijou al-Jasín.

Více než 95 procent prodejců na stránkách Alibaba.com pochází z Číny. Zhruba třetina kupujících je z USA.

Podle amerického výboru pro mezinárodní obchod má trh elektronického obchodování mezi podniky (B2B) hodnotu 23,9 bilionu dolarů (547 bilionů Kč). Hodnota elektronického trhu obchodování mezi podniky a spotřebiteli se odhaduje na 3,8 bilionu dolarů.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz