18. září 2014 10:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple kvůli chybě odkládá spuštění fitness aplikace

Novináři si v Cupertinu mohli prohlédnout nové hodinky zblízka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novináři si v Cupertinu mohli prohlédnout nové hodinky zblízka. | foto: Reuters

CUPERTINO Americká společnost Apple kvůli softwarové chybě odkládá spuštění své aplikace pro sledování zdravotního stavu a fitness funkcí. Aplikaci HealthKit chtěla nabídnout ve středu společně s operačním systémem pro chytré telefony a tablety iOS 8. Firma doufá, že aplikace se do obchodů dostanou do konce měsíce.

HealthKit shromažďuje na jednom místě údaje o zdravotním stavu, například o krevním tlaku nebo hmotnosti, které sbírá jiný zdravotnický software. Data se dají využít třeba při lékařské prohlídce.

Apple v prohlášení uvedla, že na odstranění chyby v aktualizaci softwaru pracuje.

HealthKit je hlavním prvkem nového operačního systému a mnoho předních vývojářů jiných fitness a zdravotnických aplikací, jako je Nike nebo Jawbone, v poslední době intenzivně pracovalo na aktualizaci svého softwaru tak, aby byl kompatibilní s HealthKit.

PSALI JSME:

Apple minulý týden představil nové modely telefonů iPhone, a také chytré hodinky coby své první zařízení z kategorie takzvané nositelné elektroniky.

Společnost se zároveň potýká s následky nedávné krádeže intimních snímků celebrit a jejich úniku na veřejnost. Šéf Applu Tim Cook nyní v dopise zveřejněném na webu firmy poskytl další podrobnosti k tomu, jak firma zachází s osobními údaji klientů.

Ujistil přitom, že Apple nevytváří profil postavený na obsahu elektronické pošty zákazníků nebo na způsobu jejich surfování na webu, které by pak prodávaly klientům.

Firma podle Cooka zároveň nikdy nespolupracovala s žádnou vládní agenturou, které by poskytla přístup ke svým serverům či službám, a nikdy prý s žádnou ani spolupracovat nebude.

Lidovky.cz, ČTK