2. listopadu 2012 10:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Apple mánie vyhasíná, fronty na nový iPad se už nestojí

Společnost Apple uvedla na trh nový tablet iPad mini | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společnost Apple uvedla na trh nový tablet iPad mini | foto: ČTK

SYDNEY Společnost Apple uvedla na trh nový tablet iPad mini. Jako první si jej mohli koupit zájemci v Asii, kde ale poptávka nebyla zdaleka tak vysoká, jako když Apple uváděl na trh předchozí modely.

Nový tablet, jehož prostřednictvím firma vstupuje na trh menších přístrojů tohoto druhu, bude dražší než podobné přístroje konkurenčních firem Google či Amazon.com.

V minulosti téměř vždy platilo, že když se na trhu objevil nový přístroj od Applu, hodiny před zahájením prodeje se před obchody srocovaly masy lidí.

ČTĚTE TAKÉ:

Tentokrát to tak ale není, což by podle agentury Reuters mohlo být i tím, že na trhu je celá řada tabletů.

Před obchodem Apple v Sydney před otevírací dobou postávalo zhruba 50 lidí. Když ale podnik uváděl na trh nový iPhone, fronta se táhla i několik bloků od obchodu.

Muž v převleku Santu Clause čeká v Tokiu na uvedení nového iPadu mini.

Muž v převleku Santu Clause čeká v Tokiu na uvedení nového iPadu mini.

O trochu větší zájem o tablety iPad mini zaznamenaly obchody v Tokiu a v jihokorejské metropoli Soulu, kde čekalo více než 100 lidí. Propadákem ale skončilo zahájení prodeje v Hongkongu: když tamní obchod otevřel, personál početně převažoval nad počtem zákazníků.

Apple dlouho odmítal vyrábět tablet s menším displejem, přiměla jej k tomu zřejmě až obliba těchto přístrojů, které na trh dodává konkurence. Na trhu už ale začíná být těsno, nejnověji se tam dere i Microsoft s tabletem Surface.

Lidovky.cz, ČTK