24. června 2015 10:50 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Boeing po 10 letech střídá šéfy. A řeší, jak stihnout rekordní objednávky

Boeing 777 v barvách ruské společnosti Aeroflot. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boeing 777 v barvách ruské společnosti Aeroflot. | foto: Wikipedia CommonsReprofoto

CHICAGO Nového lídra amerického Boeingu čeká náročný úkol: rychle a co nejefektivněji zvládnout rekordní poptávku po letadlech, kterou určují hlavně aerolinky z Blízkého východu a dalších asijských zemí. Roli přijme dosavadní provozní ředitel Dennis Muilenburg.

Jeho předchůdce Jim McNerney po deseti letech odchází z funkce. Dennis Muilenburg ho nahradí 1. července.

„Dennis je mimořádně schopný, zkušený a respektovaný lídr s obrovským nadšením pro náš podnik,“ prohlásil pětašedesátiletý McNerney, který zůstane předsedou správní rady společnosti.

Změna ve vedení podniku přichází v době, kdy se firma snaží uspokojit rekordní poptávku po komerčních tryskových letadlech. „Naším úkolem je rentabilním způsobem posílit výrobu komerčních letadel,“ uvedl jedenapadesátiletý Muilenburg.

Boeing v loňském roce získal 1 432 zakázek, což představuje nejlepší výsledek v historii podniku. Zákazníkům loni dodal 723 letadel, a stanovil tím nový roční rekord pro celý letecký průmysl. 

Již třetí rok po sobě navíc v dodávkách předstihl svého evropského konkurenta Airbus.

Boeing 737 společnosti UTair.
Boeing 737 společnosti Ryanair.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz