14. dubna 2010 10:16 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Čech dobyl jednu z nejvyšších IT pozic, povede HP v Evropě

Jan Zadák, výkonný ředitel podnikové divize Enterprise Business společnosti Hewlett-Packard | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Zadák, výkonný ředitel podnikové divize Enterprise Business společnosti Hewlett-Packard | foto: Reprofoto

PRAHA Novým výkonným ředitelem podnikové divize Enterprise Business společnosti Hewlett-Packard pro region Evropy, Blízkého východu a Afriky jmenovalo vedení firmy Čecha Jana Zadáka. Zadák, který dosud působil jako obchodní ředitel divize v regionu, se tak stal zřejmě nejvyšším výkonným manažerem IT firmy pocházejícím z Česka. Uvedli to zástupci Hewlett-Packard pro ČTK.

Zadák ve funkci nahradil Francesca Serafiniho, který byl nově jmenován na post výkonného ředitele Hewlett-Packard pro oblast rozvojových trhů. Zadák zároveň zůstal senior viceprezidentem Hewlett-Packard.

Kdo je Jan Zadák

Před svým nástupem do Hewlett-Packard pracoval Zadák pět let ve společnosti Olivetti, v níž zastával několik vedoucích obchodních a marketingových pozic v rámci České republiky i středoevropského a východoevropského regionu. V roce 1997 nastoupil na pozici regionálního obchodního ředitele pro síťové a komunikační produkty společnosti Compaq Computer.

V roce 2001 byl následně jmenován generálním ředitelem společnosti Compaq Computer v České republice. Po spojení Compaqu s Hewlett-Packard v roce 2002 se stal obchodním ředitelem divize Enterprise Systems Group (ESG) v regionu střední a východní Evropy, Blízkého východu a Afriky. Před třemi roky se stal obchodním ředitelem podnikové divize Hewlett-Packard v regionu.

Jeho přímým nadřízeným v obchodní jednotce Enterprise Business s obratem 54 miliard dolarů (zhruba 993,4 miliardy Kč) bude výkonný viceprezident pro obchod, marketing a strategii Thomas Hogan.

V řídících strukturách nadnárodních počítačových firem působí několik Čechů. V rámci Hewlett-Packard je to ještě například Senta Čermáková, která je celosvětovou ředitelkou vztahů s médii a analytiky v oblasti technologických služeb.

Jako nejvyšší reprezentant softwarového gigantu Microsoft pro Evropu zase působí Jan Mühlfeit. Šéfem vývojářského týmu operačního systému Windows stejné společnosti je rovněž Čech Aleš Holeček.

Nový výkonný ředitel bude mít na starosti vedení týmu odpovědného za strategii společnosti v regionu a rozvoj spolupráce s klíčovými partnery.

Bude rovněž zodpovědný za růst ziskovosti všech dílčích divizí obchodní jednotky Enterprise Business, tedy podnikových úložných zařízení, serverů, síťových prvků, softwaru a služeb. Řídit bude také obchodní a marketingové činnosti pro zákazníky z řad podniků i veřejného sektoru v celém regionu.

"Jan Zadák neustále potvrzuje své kvality a zkušenosti s řízením obchodních operací v celé šíři produktového spektra Hewlett-Packard i schopnost vytvářet kvalitní vztahy se zákazníky na všech klíčových trzích. Je tak ideálním manažerem pro řízení obchodní jednotky Hewlett-Packard Enterprise Business v celém regionu," uvedla výkonná viceprezidentka divize Ann Livermoreová.

ČTK

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na Lidovky.cz