27. srpna 2015 17:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Celníci našli padělky bot Crocs. Prodejem hrozila škoda přes 16 milionů korun

Padělané sandály Crocs. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Padělané sandály Crocs. | foto: Celní správa ČR

PARDUBICE Pardubičtí celníci zadrželi tento týden 14 400 párů plastových sandálů. Nejspíš jde o padělky bot značky Crocs. Prodejem by firmě, která má vlastnická práva, vznikla škoda 16 milionů korun.

„Případ je nyní v šetření. Jestliže se názor celních úředníků potvrdí, ve správním řízení hrozí majiteli zboží pokuta až deset milionů korun,“ uvedl mluvčí krajských celníků Václav Kánský. Zásilka podle něj přišla v kontejneru z Číny.

Padělané sandály Crocs.
Padělané sandály Crocs.

Předem vytipovaný kontejner z Číny měl obsahovat běžné plastové sandály za pár korun. V krabicích celníci ale našli boty nápadně připomínající obuv značky Crocs. V případě, že by boty nakoupili cíloví zákazníci, by značce Crocs jako majiteli práv duševního vlastnictví vznikla škoda přes 16 milionů korun.

Letos celníci zkontrolovali 143 kontejnerů s výrobky, v osmnácti z nich našli více než 160 tisíc padělků v odhadované hodnotě originálů téměř 120 milionů korun. Za celý loňský rok jich prověřili 249. Ve dvaceti z nich odhalili napodobeniny za více než 120 milionů korun.

Lidovky.cz, ČTK