12. dubna 2013 16:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Cenová válka operátorů vypukla: Vodafone srazil cenu O2 o dalších 60 korun

Vodafone. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodafone. Ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Český Vodafone urychlil svůj protiútok na neomezené tarify konkurenční Telefóniky. Místo původně avizovaného května nabídne již od této soboty neomezený paušální tarif s cenou 691 korun měsíčně. T-Mobile počítá s představením vlastní konkurenční nabídky příští týden.

Telefónica ve čtvrtek zavedla neomezené volání a SMS do všech sítí a připojení k internetu s jedním GB dat pod označením Free CZ za paušální poplatek 749 korun měsíčně při úvazku na dva roky. To je méně než poloviční cena proti dřívější nabídce.

ČTĚTE TAKÉ:

Krok Vodafonu potvrdil odhady analytiků, že se po oznámení Telefóniky rozpoutá cenová válka. "Během čtvrtka a dneška zaznamenal Vodafone enormní zájem o avizované neomezené tarify. Jen na webu se během uplynulých 24 hodin zaregistrovalo téměř 10 000 zájemců o tuto novou nabídku. Vodafone se proto rozhodl vyjít přání zákazníků vstříc co nejdříve a začít neomezené tarify nabízet na eShopu dnes odpoledne. Na dalších prodejních místech budou k dispozici od soboty," uvedla mluvčí Alžběta Houzarová.

V květnu přijdou RED tarify

Nová nabídka Vodafonu platí při závazku na 24 měsíců a obsahuje 600 MB přenesených dat. Bez úvazku bude stát 901 korun. U Telefóniky je příplatek 150 korun. Vedle toho nabídne Vodafone tarif pro neomezené volání a SMS v rámci své sítě a 50 volných minut do ostatních sítí za 399 korun.

Ten bude konkurovat nabídce O2 za 499 Kč, která obsahuje 120 volných minut. Oba tarify shodně obsahují 150 MB přenesených dat.

Vodafone bude dál zákazníkům nabízet dotované telefony. Telefónica dotování přístrojů nahradila jejich prodejem na splátky. V květnu Vodafone na nabídku naváže představením neomezených tarifů RED, které již uvedl v některých zemích.

Lidovky.cz, ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz