14. května 2015 6:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká pojišťovna propustila desítky lidí. Přirozená věc, zní z firmy

Sídlo České pojišťovny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sídlo České pojišťovny. | foto: ČTK

PRAHA Největší pojišťovna na domácím trhu se v prvních měsících roku rozloučila s desítkami lidí. Česká pojišťovna se podle informací serveru Lidovky.cz rozhodla zeštíhlit některá přezaměstnaná oddělení.

K propouštění zaměstnanců dochází ve firmě ještě před nástupem nového generálního ředitele, kterým se v první červnový den stane slovenský manažer Marek Jankovič. S jeho příchodem ale nedobrovolné odchody podle všeho nesouvisí.

Důvody jsou jiné. Některá oddělení v České pojišťovně jsou přezaměstnaná, někdy až o třetinu, řekl serveru Lidovky.cz zdroj obeznámený se situací ve firmě. Podle něj manažeři propouští na pozicích, kde pojišťovna hledá personální synergie s dalším podnikem z holdingu, Generali pojišťovnou.

Informaci o vyhazovech potvrdila i firma.

ČESKÁ POJIŠŤOVNA

  • Česká pojišťovna je největší podnik svého druhu na českém trhu.
  • Spravuje téměř osm milionů pojistných smluv a její tržní podíl v Česku dosahuje podle údajů firmy 23,9 procent.
  • Zaměstnává 3 900 lidí a má 5 600 obchodních zástupců.
  • Je součástí Generali CEE Holdingu B.V. Ten vznikl poté, co došlo k vyrovnání se skupinou PPF Petra Kellnera. Ta se na prodeji své podílu dohodla v lednu 2013.
  • Novým generálním ředitelem a předsedou představenstva České pojišťovny se 1. června stane Marek Jankovič.

„V rámci optimalizace a zefektivnění našich interních procesů došlo v první polovině tohoto roku k určitému snížení počtu zaměstnanců. Jedná se o několik desítek lidí zejména z oblasti takzvaného back office,“ uvedla mluvčí České pojišťovny Ivana Buriánková.

Přesnější údaje o počtu propuštěných lidí a jejich pracovním zařazení firma nesdělila. Nemělo by však jít o jednu konkrétní skupinu zaměstnanců, ale o různé pozice a profese.

Personální ředitel pojišťovny Petr Bielik upozornil, že vzhledem k celkovému počtu zaměstnanců (3 900 podle webových stránek ČP – pozn. red.) představují lidé, kteří museli firmu opustit, jen zlomek z pracovníků firmy. Nejedná se tedy podle něj o žádnou hromadnou záležitost.

„Nemyslím si, že to propouštění je zásadně jiné než kdykoliv jindy. Je to přirozená věc,“ řekl Bielik s tím, že Česká pojišťovna stejně jako jiné firmy hledá úspory v běžném provozu.

„Na druhou stranu máme řadu nových pozic, příležitostí pro uchazeče o zaměstnání. Spustili jsme i náborovou kampaň Česká pojišťovna hledá chytré hlavy,“ dodal ředitel Bielik.

Michal Pavec

Autor

Michal Pavecmichal.pavec@lidovky.czČlánky