27. září 2012 13:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká pošta koupila v tichosti bezpečnostní agenturu ABAS

Česká pošta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta | foto: Lidové noviny

PRAHA Česká pošta koupila privátní bezpečnostní agenturu ABAS CiT Management s.r.o., která se zaměřuje především na přepravu peněz v zabezpečených vozech. Serveru E15 to řekl generální ředitel České pošty Petr Zatloukal.

Podrobné informace o výši kupní ceny nejsou známy, podle Zatloukala byla uzavřena dohoda o mlčenlivosti. "Doba návratnosti investice je kratší než jeden rok," řekl bez bližších podrobností týdeníku Euro a serveru E15.cz Zatloukal. Potvrdil také, že současnému přepravci peněz společnosti Group 4 Securicor byla vypovězena smlouva.

ČTĚTE TAKÉ:

Agentura už byla na prodej dlouho

Podle serveru se majitel bezpečnostní agentury Ivo Popardowski snažil společnost prodat delší dobu. Obchodní transakce, kterou údajně schválila dozorčí rada pošty, započala v srpnu a nyní by si měla Česká pošta společnost přebírat, píše E15.

Lidovky.cz, ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.