27. září 2016 15:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká spořitelna koupila od Kellnerovy PPF City Tower za víc než 4 miliardy

Budova City Tower | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova City Tower | foto: ECM

PRAHA Nemovitostní Fond České spořitelny koupil od společnosti PPF kancelářskou budovu City Tower. Ta stojí na pražské Pankráci a patří mezi nejvyšší budovy v metropoli. Fond koupil budovu na konci září. Hodnota budovy činí přibližně 4,4 miliardy. Prodej proběhl převodem obchodního podílu.

Fond koupil budovu od společnosti PPF Real Estate Holding, která spadá do investiční skupiny PPF Petra Kellnera. Společnost působí na evropském i ruském trhu a spravuje aktiva ve výši 2 miliard eur (54 miliard korun - pozn.red.). Prodej proběhl formou převodu 100% obchodního podílu v nemovitostní společnosti, která budovu City Tower vlastní.

„Akvizice budovy City Tower je historickým milníkem ve vývoji ČS Nemovitostního Fondu a jednou z nejvýznamnějších transakcí na trhu komerčních nemovitostí ve střední Evropě v roce 2016,“ řekl Filip Kubricht, předseda představenstva REICO investiční společnost České spořitelny.

Nemovitostní Fond České spořitelny je nejstarší a největší podílový nemovitostní fond na českém trhu. „ Zajištění této prémiové kancelářské budovy je pro nás zároveň odrazovým můstkem k dalšímu růstu hodnoty fondu a zvyšování výnosů pro podílníky,“ objasnil důvody ke koupi Kubricht.

Fond také ocenil dopravní dostupnost City Tower. Ta se nachází vedle obchodního centra Arkády na Pankráci. „Je tam výborná dostupnost pomocí městské hromadné dopravy. Lidé se tam také mohou dostat autem díky přilehlé dálnici D1,“ uvedla v prohlášení tisková mluvčí finanční skupiny České spořitelny Kristýna Havligerová.

jkoJakub Kopřiva