Pátek 3. dubna 2020svátek má Richard 9 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Česká spořitelna koupila od Kellnerovy PPF City Tower za víc než 4 miliardy

Budova City Tower | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Budova City Tower | foto: ECM

PRAHA Nemovitostní Fond České spořitelny koupil od společnosti PPF kancelářskou budovu City Tower. Ta stojí na pražské Pankráci a patří mezi nejvyšší budovy v metropoli. Fond koupil budovu na konci září. Hodnota budovy činí přibližně 4,4 miliardy. Prodej proběhl převodem obchodního podílu.

Fond koupil budovu od společnosti PPF Real Estate Holding, která spadá do investiční skupiny PPF Petra Kellnera. Společnost působí na evropském i ruském trhu a spravuje aktiva ve výši 2 miliard eur (54 miliard korun - pozn.red.). Prodej proběhl formou převodu 100% obchodního podílu v nemovitostní společnosti, která budovu City Tower vlastní.

„Akvizice budovy City Tower je historickým milníkem ve vývoji ČS Nemovitostního Fondu a jednou z nejvýznamnějších transakcí na trhu komerčních nemovitostí ve střední Evropě v roce 2016,“ řekl Filip Kubricht, předseda představenstva REICO investiční společnost České spořitelny.

Nemovitostní Fond České spořitelny je nejstarší a největší podílový nemovitostní fond na českém trhu. „ Zajištění této prémiové kancelářské budovy je pro nás zároveň odrazovým můstkem k dalšímu růstu hodnoty fondu a zvyšování výnosů pro podílníky,“ objasnil důvody ke koupi Kubricht.

Fond také ocenil dopravní dostupnost City Tower. Ta se nachází vedle obchodního centra Arkády na Pankráci. „Je tam výborná dostupnost pomocí městské hromadné dopravy. Lidé se tam také mohou dostat autem díky přilehlé dálnici D1,“ uvedla v prohlášení tisková mluvčí finanční skupiny České spořitelny Kristýna Havligerová.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...