Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 4 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

České Quelle je zachráněno, firmu koupila skupina Halens Group

Quelle, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Quelle, ilustrační foto | foto: Reuters

PRAHA Českou pobočku německého zásilkového obchodu Quelle koupila skupina Halens Group, která podniká v zásilkovém a internetovém obchodě v severní Evropě. Quelle byl součástí zásilkové divize zkrachovalé německé maloobchodní firmy Arcandor a Halens Group nyní koupila i jeho pobočky v Polsku, na Slovensku a v Estonsku včetně aktivit v Litvě a Lotyšsku. Novinářům to sdělil ředitel holdingu Halens Gunnar Ryman. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

Zpráva o akvizici přichází v době, kdy česká pobočka Quelle preventivně oznámila Úřadu práce v Hradci Králové hromadné propuštění. Všech až 215 zaměstnanců by mohlo ztratit práci, pokud by firma nezískala investora a musela by kvůli tomu uzavřít podnik v hradecké čtvrti Březhrad.

Ředitel hradeckého úřadu práce Martin Horák řekl, že oznámení o hromadném propouštění všech zaměstnanců nadále platí, protože firma jej zpět nevzala. Pokud by podle něj chtěl nový investor přistoupit k restrukturalizaci, může v rámci již oznámeného hromadného propouštění část zaměstnanců propustit.

Vedení českého Quelle uvedlo, že firma dál "plně pokračuje ve své obchodní činnosti pod novým jménem Halens." Podle jednatele Quelle Jiřího Karáska se tým pracovníků Quelle stává týmem společnosti Halens a v nejbližší době chce zákazníkům nabídnout první ukázku švédské módy značek Halens a Cellbes.

"Jsme velmi potěšeni, že můžeme oznámit tuto akvizici, která je důležitou součástí naší strategie růstu a potvrzuje náš dlouhodobý plán rozšiřování obchodních aktivit ve východní Evropě," uvedl Ryman. Halens Group si podle něj upevní pozici i v pobaltském regionu, kde působí už řadu let. "Kromě toho (akvizice) skýtá cenné synergie s našimi stávajícími procesy a umožňuje nám významně urychlit expanzi do ČR, Polska a na Slovensko," podotkl.

Akvizice zahrnuje stoprocentní podíl v dceřiných společnostech Quelle a na majetku v každé zemi, kde tyto pobočky působí. Práva k používání portfolia značek společnosti Quelle na uvedených trzích ale již dříve získala firma Otto Group a nejsou součástí této transakce. "Převzetí poboček v ČR a Polsku je provedeno s okamžitou platností, zatímco převzetí slovenské a estonské pobočky podléhá schválení evropského antimonopolního úřadu," stojí ve zprávě Halens Group.

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Historky z podsvětí. Kdo je ve fotbale Formule? A proč chtít Zagorovou a Gotta?

Utkání Vyšehrad - Živanice sleduje tehdejší šéf domácího klubu Roman... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Netušil, že detektivové hromadí materiál, který ho pošle do vazby. Letos v červenci si tedy Roman Rogoz, manažer...