5. dubna 2012 14:51 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČEZ má nového šéfa fúzí a akvizic

Andrzej Martynek se stal ředitelem útvaru Fúze a akvizice v ČEZ | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Andrzej Martynek se stal ředitelem útvaru Fúze a akvizice v ČEZ | foto: archiv

Nově se stal manažerem útvaru Fúze a akvizice v ČEZ Andrzej Martynek, který doposud zastával pozici předsedy představenstva ČEZ OZ uzavřeného investičního fondu. Lidovým novinám to potvrdil zdroj z firmy.

Martynek nahradil Vladimíra Schmalze, který firmu opustil už loni na podzim. Andrzej Martynek má s útvarem Fúzí a akvizice zkušenosti už z dřívějška, od začátku roku 2010 totiž pro útvar pracoval, byl například účasten při akvizicích projektů v Polsku a Rumunsku. Pro útvar pracoval i v době, kdy působil jako předseda představenstva ČEZ OZ uzavřeného investičního fondu.

Před nástupem do ČEZ pracoval Martynek dva roky jako investiční ředitel a člen představenstva firmy Avant Fund Management, kde zakládal dva fondy pro kvalifikované investory.

Působil také v minulosti jako člen představenstva a vrchní ředitel České konsolidační agentury. Martynek vystudoval právnickou fakultu na Karlově univerzitě.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!