28. března 2016 18:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Číňané zvedli nabídku. Majiteli Ritzu nabízejí za řetězec hotelů 14 miliard dolarů

Dolar. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dolar. | foto: Shutterstock

NEW YORK Čínská společnost Anbang zvýšila nabídku na převzetí amerického hotelového řetězce Starwood Hotels & Resorts Worldwide na zhruba čtrnáct miliard dolarů (téměř 340 miliard korun). Pokračuje tak v boji o převzetí podniku, který se snaží získat rovněž hotelová společnost Marriott International.

Anbang nyní nabízí za každou akcii Starwoodu 82,75 dolaru v hotovosti. Hodnota poslední nabídky firmy Marriott, která zahrnuje kromě hotovosti také akcie Marriottu, se přitom v současnosti pohybuje kolem 78 dolarů za akcii, napsala agentura Reuters.

Společnost Marriott představila svou poslední nabídku před týdnem a vedení firmy Starwood doporučilo svým akcionářům, aby její návrh přijali. Jen o několik dnů dříve přitom vedení podpořilo dřívější nabídku Anbangu a zrušilo listopadovou dohodu o spojení s Marriottem.

V pondělí vedení Starwoodu uvedlo, že nadále jedná o podrobnostech nové nabídky společnosti Anbang. Dodalo, že pečlivě zváží výsledky těchto jednání, aby mohlo stanovit, jaký další postup bude pro akcionáře nejvýhodnější.

Starwood provozuje zhruba 1270 ubytovacích zařízení ve sto zemích světa, zejména značek Sheraton a Westin. Firma loni na jaře oznámila, že zvažuje nové strategické možnosti, od léta se pak začaly v médiích objevovat zprávy o jednáních s potenciálními zájemci. Spojením firem Marriott a Starwood by vznikl největší hotelový řetězec na světě s více než 5500 hotely ve více než sto zemích světa, včetně České republiky.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz