10. ledna 2011 13:41 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Co říkají hvězdy: Kalousek zazáří na konci roku, Kellnera čekají problémy

Hvězdy v kulové hvězdokupě Omega Centauri | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hvězdy v kulové hvězdokupě Omega Centauri | foto: NASAReprofoto

PRAHA Někteří přední čeští manažeři a byznysmeni zažijí tento rok krušné chvilky. Co čeká českou ekonomiku a bohaté Čechy v letošním roce dle astrologů? Horoskopy sestavila Lenka Kolaříková a Richard Stříbrný, přední český astrolog.

Hodně starostí jak v pracovním, tak v osobním životě bude mít například nejbohatší Čech Petr Kellner. Série nezdarů pak v roce 2011 čeká údajně i Zdeňka Bakalu či Tomáše Chrenka.

Miroslav Kalousek, ministr financí

Ministr financí Miroslav Kalousek.Začátek roku 2011 bude pro Miroslava Kalouska ještě v doznívání osobního neúspěchu z roku 2010. Nakloněny jsou mu především poslední tři měsíce roku.

Tomáš Pitr, někdejší podnikatel, toho času ve švýcarské vazbě 

Uprchlý podnikatel Tomáš Pitr.Navzdory k tomu, že je pan Pitr ve vazbě, oproti jiným bude jeho rok 2011 velmi příznivý, spokojený a vyrovnaný. Zda jej švýcarská strana vydá do Česka, kde mu hrozí mnohaleté vězení za daňové úniky, hvězdy přímo neříkají, ovšem budeme-li se držet předpovědi věštkyně, zřejmě zůstane mimo dosah české justice.Začátek i konec roku bude ve znamení klidu, lásky a porozumění. 

Petr Kellner, nejbohatší Čech

Petr Kellner Pro pana Kellnera bude rok 2011 nepříznivý ve všech oblastech jeho života.  Ten spadá do skupinky byznysmenů a manažerů, kteří by raději letos neměli podnikat zhola nic. "Nebude se mu dařit jak v pracovním, tak ani v osobním životě. Bude muset začít pracovat sám na sobě a vzdát se v některých případech svých tvrdohlavých rozhodnutí. Bude velmi emocionálně zraněný. Ke konci roku bude muset hodně bojovat i sám se sebou, aby si udržel své postavení, svoji rodinu a vše, co k němu patří," tvrdí horoskop.

 I když Kellnerovi nedávno zkrachoval mediální projekt Naše Adresa, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měl mít v letošním roce nějaké obchodní problémy.

Pavel Tykač, vlastník společnosti Czech Coal

Pavel TykačHoroskop je nakloněn i Pavlu Tykačovi, který se před nedávnem stal jediným pánem nad mosteckými doly, když prostřednictvím společnosti Indoverse odkoupil padesátiprocentní podíl ve skupině Czech Coal od holandské společnost Czech Coal N. V. Jedním z protivníků mosteckého těžaře je společnost ČEZ, která vyjednává o kontraktu na dodávky po roce 2012.

O Tykačovi se obecně ví, že tlačí na růst cen uhlí, takže v souboji by mohl mít oproti ČEZ navrch.

Martin Roman, generální ředitel ČEZ

Generální ředitel ČEZ Martin Roman.Začátek roku je pro něj velmi příznivý. Toto období bude trvat tak do října 2011. Ke konci roku mu hvězdy předpovídají problémy v rodině.

Radovan Vítek, reality

Radovan VítekHvězdy jsou nakloněny třeba i miliardáři Radovanu Vítkovi, který v posledních dnech čeří vody médií ve spojitosti se snahou převzít největší loterijní společnost v zemi - Sazku. Při troše fantazie bychom za tím mohli hledat právě úspěchy s převzetím Sazky, o kterou mimo jiné ale usiluje i Penta.

Zdeňka Bakalu a Tomáše Chrenka čeká hořký rok

Zdeněk Bakala.Mezi ty, kterým nebudou hvězdy nakloněny, patří i miliardáři Zdeněk Bakala či Tomáš Chrenek. Rok začne Bakalovi ve znamení lásky. Toto období potrvá asi do září 2011. Poté nastane velký obrat a Zdeněk Bakala zažije smutnější období.

Pro druhého zmiňovaného, Tomáš ChrenekTomáše Chrenka, známého z ocelářství, zdravotnictví a zejména z těžebního průmyslu, má být rok 2011 dokonce "krutý a plný neúspěchů". Na lepší časy se u něj má začít blýskat v závěru roku.

Andrej Babiš, druhý nejbohatší Čech

Andrej Babiš, Agrofert Čeká jej obtížný rok. Vydává dost energie pro své aktivity a čeká na jejich zúročení, ale toto se nějak nedostavuje. Lidé kolem něho se nebudou chtít podřizovat.

 Martin Kocourek, ministr průmyslu a obchodu

Ekonomický expert ODS Martin Kocourek Horší druhou polovinu roku bude mít i ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek. Zatímco první čtyři měsíce roku budou pro něj ve znamení úspěchů, lásky a porozumění, další období má být ve znamení nezdarů. "V říjnu nastane obrat k lepšímu a do konce roku bude u něho vládnout radost a začne se mu dařit i v pracovní životě," dodává horoskop.

Aleš Hušák, generální ředitel Sazky

Aleš HušákLetošní rok je u něj špatně čitelný. Údajně má být ve znamení sexuality, chtíče, lásky, porozumění, dávání a přijímání.

Astrolog Stříbrný : Pro ekonomiku bude kritický březen

Letošní rok by měl být ve znamení bouřlivých změn vyžadujících bdělost a přizpůsobivost. V březnu by mohly Česko ohrozit prohrané arbitráže či rozkol vlády, Spojené státy čekají problémy, které mohou vyústit v ekonomický propad.

Na druhou stranu rok 2011 bude přát převratným technologickým objevům. Dá se předpokládat i zotavení realitního trhu a stavebnictví.

Přijde rok zvratů Nejvýznamnějším okamžikem celého roku je vstup Slunce do znamení Berana, kdy bude svět vítat astrologický Nový rok. Ten letos přichází 21. března v 0 hodin 20 minut 43 sekund a dá se říci, že horoskop sestavený pro tento okamžik podbarvuje dění po následujících dvanáct měsíců.

                               Pro zvětšení klikněte na grafiku

Co nás čeká v roce 2011

Pohled na silné seskupení těles sluneční soustavy ve znamení Berana předznamenává, že to bude rok extrémně významný.

Slunce bude v těsné blízkosti Uranu ve znamení Berana, což naznačuje možnost převratných vědeckých objevů, které budou techniky rychle využity v praxi.

Naprosto nejvýznamnější a nejintenzivněji působící konstelace za poslední léta se projeví ve třetí dekádě března a v první dekádě dubna 2011, kdy se v ohnivém a bojovném znamení Berana zkoncentruje postupně šest z deseti těles sluneční soustavy, které bere astrologie v potaz zejména.

Kolem Uranu objevili vědci nové prstence.

Svět může čekat extrémy v přírodě i ve společnosti. Mohou chřestit zbraně, vybuchovat sopky, pozlobit nás mohou zemětřesení a teroristé toužící zmocnit se zbraní hromadného ničení. Česko? Prohrané arbitráže a politická nestabilita

Pro náš malý stát je to spíše doba ekonomické stagnace či malého růstu. Negativně nás poznamenají zejména děje v zahraničí vedoucí ke zdražování surovin a naši obchodní spojenci nemusí být schopni absorbovat námi vyrobené produkty.

Kritická situace pro naši ekonomiku nastává zejména v březnu, počátkem dubna a v září, kdy nás mohou ekonomicky poškodit prohrané arbitráže či nesoudržnost vládnoucí koalice vedoucí k politické nestabilitě.

Naopak obchody by se měly hýbat a burzovní indexy stoupat ve druhé a v třetí dekádě dubna, v první dekádě května a v prvních dvou dekádách října.

Rok 2010 v obrazech

V roce 2011 by mělo dojít k rychlé a k zásadní změně rovnováhy sil v oblasti energetiky, informačních technologií, vojenství a v kriminalistice.

Mohly by být konečně prolomeny technické překážky ve využívání rozpracovaných technologií (např. termojaderné fúze) nebo budou objeveny zdroje nové, které sníží význam standardních a dosud většinově používaných zdrojů energie.

Expanzivní šíření informací po internetu, zlevňování toku dat spolu se zvyšující se počítačovou gramotností lidnatých zemí (Číny, Indie, Brazílie atd.) povede k urychlení ekonomického přepólování planety Země.

Tuto tendenci ještě posílí astrologicky neblahá situace USA v roce 2011, která dosud nejsilnější ekonomice světa přinese problémy, jež mohou vyústit ve velký ekonomický pokles. Také vztahy USA-Čína budou v tomto roce vypjaté a tito ekonomičtí giganti jen stěží naleznou společnou řeč.

Jupiter v porovnání se Zemí

Podle mého odhadu bude světová ekonomika růst, ale mnohde za cenu bolestivé restrukturalizace, kdy budou strádat celá průmyslová odvětví, zvyklá na standardní odběr svých surovin a produktů. Ekonomiku poženou nahoru firmy produkující špičkové technologie, nové zdroje energie a komunikační software.

Od 4. června 2011 do 11. června 2012 se bude pohybovat Jupiter ve znamení Býka, což je pro světovou ekonomiku velmi dobrá pozice, bankovní sektor by si měl vylepšit pošramocenou pověst, dá se předpokládat oživení realitních trhů a také stavebnictví by mělo nabrat dech.

Vojtěch Janda, redaktor LN; Richard Stříbrný, astrolog