3. prosince 2011 8:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČSA plně obnovily provoz po protestu pilotů

Logo ČSA | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Logo ČSA | foto: Reprofoto

PRAHA České aerolinie (ČSA) plně obnovily provoz, který byl v předchozích dvou dnech narušený protestem pilotů. Protestní akce prý neovlivní víkendové odlety letadel ČSA, řekla mluvčí společnosti Hana Hejsková.

Piloti ČSA v pátek ukončili první fázi protestu, při níž odmítli létat. České sdružení dopravních pilotů (CZALPA) ale vyhlásilo stávkovou pohotovost a připravuje případnou stávku.

"Ráda bych znovu potvrdila, že cestující Českých aerolinií se nemusejí obávat, že by jejich cestovní plány v průběhu víkendu narušila nátlaková akce odborové organizace CZALPA, která probíhala ve dnech 1. až 2.prosince 2011," uvedla mluvčí. "Nyní je již letecký provoz plně obnoven," dodala.

ČTĚTE TAKÉ:

Aeroliniím se v pátek podařilo protest eliminovat tím, že si pronajaly dostatečné množství náhradních letadel i s posádkami, které začaly létat podle letového řádu. Během pátku ČSA nevypravily asi osm letů, ve čtvrtek 25. Sdružení pilotů poukazuje na špatnou situaci ČSA i její prodej.

Piloty, kteří protestují proti převádění letadel ČSA z mateřské firmy do dceřiné společnosti, v pátek ostře odsoudil premiér Petr Nečas.

ČTK