5. dubna 2012 11:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

ČSTV neprodá Skiareál Špindlerův Mlýn

Sportovní areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně o vánočních svátcích přivítal tisíce milovníků zimních sportů.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sportovní areál Svatý Petr ve Špindlerově Mlýně o vánočních svátcích přivítal tisíce milovníků zimních sportů. | foto: ČTK

PRAHA Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) neprodá lyžařské areály ve Špindlerově Mlýně a Harrachově. Chce ale posílit svůj podíl v Špinderově Mlýně na úkor lyžařského svazu (SLČR), kterému by výměnou za to přenechal skiareál Harrachov. Nové vedení ČSTV schvaluje pouze prodej areálu v Peci pod Sněžkou, píšou dnešní Hospodářské noviny.

Návrh ještě musí 28. dubna schválit valná hromada ČSTV. Na ní bude navržen výměnný obchod právě se svazem lyžařů. "ČSTV by si měl nechat Špindl, lyžaři by zase mohli dostat Harrachov, který je pro jejich tréninkové aktivity a závody nejvhodnější," sdělil HN Ivo Kaderka, člen komise, kterou ČSTV zřídil kvůli posouzení budoucnosti horských středisek.

PŘEČTĚTE SI:

ČSTV má nyní ve Špindlerově Mlýně i Harrachově majoritní podíl. Lyžařský svaz zatím podle jeho prezidenta Lukáše Sobotky o možnosti výměny nejednal.

O skiareály mají zájem velké finanční skupiny

Vlekařské společnosti Skiareál Špindlerův Mlýn, Ski Pec Pec pod Sněžkou a Sportovní areál Harrachov vytvořily mezi lety 2001 až 2010 dohromady 733 milionů čistého zisku. Zájem o ně projevily silné finanční skupiny.

Skupina PPF Petra Kellnera nabídla za majoritu ČSTV ve střediscích 280 milionů korun, za všechny podíly včetně SLČR půl miliardy. K tomu nabídla i podporu mladých lyžařů. Společnost J&T chce získat areály prostřednictvím firmy Tatry Mountain Resorts a nabízí SLČR 195 milionů. I ona by podpořila mladé talenty.

ČTĚTE DÁLE:

V Peci pod Sněžkou usiluje o koupi tamního skiareálu i nově vzniklé Sdružení za rozvoj lyžování, které sjednocuje vlastníky pozemků a vleků v areálu. Právě prodej Pece jako jediný přichází v úvahu. Nyní se ale teprve dokončuje audit tamního hospodaření, prodej by záležel na kondici firmy a hodnotě jejích akcií.

ČSTV podle Kaderky zřejmě neprodá ani další velká sportovní zařízení, jako jsou lyžařský areál na Zadově, sportovní centrum v Nymburce nebo plavecký stadion v pražském Podolí. Svaz ale v takovém případě bude muset najít peníze na provoz a splácení dluhů, které podle nového šéfa ČSTV Miroslava Jansty převyšují čtvrt miliardy korun, jinde.

ČSTV zvažuje prodej hotelů

Možností může být prodej zbytného majetku. ČSTV uvažuje o některých hotelech patřících skiareálům. "Například horskou boudu Staromísečná v Horních Mísečkách mají pronajatou odbory ČSTV a nemáme z ní žádné zisky," řekl HN Kaderka. Plány na prodej menšího majetku musí být ještě schváleny členskými organizacemi ČSTV.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
REFERENT ZÁKAZNICKÉHO SERVISU S FJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 27 000 - 31 000 Kč