30. listopadu 2012 12:57 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Další bilionová injekce Řecku má zelenou. Němci ji schválili hladce

Německá kancléřka Angela Merkelová hlasuje pro finanční pomoc zadluženému Řecku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německá kancléřka Angela Merkelová hlasuje pro finanční pomoc zadluženému Řecku. | foto: ČTK/AP

BERLÍN Němečtí poslanci jasnou většinou hlasů schválili soubor opatření, která mají Řecku pomoci do roku 2020 snížit celkové zadlužení na 124 procent hrubého domácího produktu. Řecko tak bude moci získat i další část záchranného úvěru, který má dohodnutý s mezinárodními věřiteli.

Dolní komora německého parlamentu tak podpořila záměr, na němž se začátkem týdne dohodli ministři financí eurozóny. Řecko dostane celkem asi 44 miliard eur (zhruba 1,1 bilionu Kč), z čehož kolem 34 miliard obdrží do konce roku.

Z 584 přítomných zákonodárců se pro návrh vyslovilo 473. Sto jich podle agentury Reuters bylo proti, 11 se zdrželo hlasování.

ČTĚTE TAKÉ:

Hlasování v Bundestagu bylo považováno za zkoušku vlivu, jaký má kancléřka Angela Merkelová na svou koalici pravého středu. Příští rok v září se totiž v Německu budou konat volby a Merkelová ví, že posílat další peníze do Řecka je mezi jejími voliči značně nepopulární.

Soubor opatření na pomoc Řecku v dnešním hlasování podpořily hlavní opoziční strany, tedy sociální demokraté (SPD) a Zelení. Ruku zvedla také většina členů Merkelova konzervativně-liberálního seskupení.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
HR GENERALISTA VE VÝROBNÍ SPOLEČNOSTI

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz