10. května 2017 15:30 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Další operátor přidá zákazníkům data. Vodafone zároveň tarify zdraží

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Vodafone. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vodafone. Ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Mobilní operátor Vodafone zavede v květnu a v červnu tři nové tarify s větším objemem dat. Datový limit vzroste ze stávajících 1,5 GB na pět až 20 GB měsíčně. Podobný krok už na konci března učinil konkurenční T-Mobile.

Nový cenový program pro koncové zákazníky i firmy Red Naplno s neomezeným voláním bude za 777 korun obsahovat pět GB dat, další pak deset GB za 1077 korun a poslední za 1777 korun 20 GB.

Jako první odstartoval takzvané datové jaro - vyvolané mimo jiné zimním tlakem politiků a veřejnosti - operátor T-Mobile. Nejmenší hráč z trojice konkurentů T-Mobile se připojuje nyní.

ČTĚTE TAKÉ:

Vodafone dosud nabízel základní neomezený tarif s 1,5 GB dat za 749 korun. Vedle toho si zákazníci budou moci data dokupovat. Balíček 100 MB dat vyjde na 25 korun. Později, v druhé polovině roku, chce operátor přidat ještě program s 60 GB za 2777 korun. Vodafone představil také tři tarify Start 100, 200 a 500 minut pro méně náročné uživatele.

„Již v únoru tohoto roku jsme zákazníkům přinesli 40 GB dat v rámci unikátního rodinného tarifu Red+40 GB. Nyní přinášíme pořádnou porci dat také jednotlivcům. Na zákazníky bude každý měsíc čekat dárek v podobě dalších dat v aplikaci Můj Vodafone. Pro zákazníky využívající tarify Red Naplno to budou dva GB zdarma,“ uvedl viceprezident pro nefiremní zákazníky Petr Dvořák.

Porovnání ceníků v Česku, Rakousku a Polsku.
Srovnání cen vybraných tarifů v ČR a v zahraničí.

Vodafone v únoru přišel s balíčkem k rodinnému tarifu Red+ (1499 korun), který za 999 korun měsíčně přidává 40 GB dat pro čtyři osoby. O2 začátkem května zavedla nový sdílený tarif s větším objemem dat a internetovou televizí. Pro tři SIM karty nabídne tarif Spolu neomezené volání a SMS, devět GB mobilních dat a O2 TV M za 1999 korun měsíčně. Slibuje tak měsíční úsporu kolem 35 procent.

„O uvedení novinek v individuálních tarifech, které nyní chystáme, zákazníky informujeme během následujících dnů,“ řekla mluvčí O2 Lucie Pecháčková. T-Mobile od dubna poskytuje v rámci pěti cenových programů za paušál od 499 do 2499 korun neomezené volání do všech sítí a datové limity od 500 MB do 60 GB.

Zhruba tři čtvrtiny zákazníků v síti Vodafonu používají mobilní data, 95 procent prodaných telefonů jsou chytré telefony a průměrná spotřeba na jednoho uživatele je 1,5 GB.

ČTK
  • 0Diskuse
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové
Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem řady kampaní a přednášek je především poukázat na to, že rakovina prsu může postihnout každou ženu bez ohledu na věk. Včasné nalezení nádoru značně zvyšuje šanci uzdravení.