Sobota 18. ledna 2020svátek má Vladislav 0 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dalším kandidátem na šéfa Sazky je Kaderka

Šef českého tenisu Ivo Kaderka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šef českého tenisu Ivo Kaderka | foto: ČTK

PRAHA Nástupcem Aleše Hušáka v čele loterijní společnosti Sazka by se mohl stát Ivo Kaderka. Prezident Českého tenisového svazu získává podporu zástupců sportovních svazů a ke kandidatuře na pozici śéfa Sazky, která je od konce května v konkurzu, ho vyzývají i zástupci hlavních věřitelů zadlužené loterijní společnosti.

"Volalo mě spousta kolegů ze sportovních svazů a řekli mi, že na pozici generálního ředitele navrhnou mě," řekl Lidovým novinám Kaderka. Zároveň přiznal, že má podporu i hlavních věřitelů, mezi které se řadí zejména finanční skupiny PPF a KKCG. "S některými z nich jsem mluvil a oni mě žádali, abych kandidoval," řekl Kaderka.

Volba nového vedení Sazky má být na pořadu úterní valné hromady společnosti. Většinový akcionář, Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) již avizoval, že prosadí odvolání dosavadního šéfa Aleše Hušáka z čela společnosti. Hušák by tak měl ztratit poslední funkci ve firmě. Insolvenční správce Sazky Josef Cupka ho v červnu odvolal z funkce generálního ředitele.

Vše o kauze Sazka

Předseda ČSTV, který Hušáka v čele Sazky dlouhodobě podporoval, připustil, že vytipovaným kandidátem na Hušákem opuštěné křeslo je Jan Prádler. Návrh na jeho jmenování i odvolání Hušáka je obsažen v dotazníku, které představenstvo ČSTV v pátek rozeslalo jednotlivým členům výkonného výboru ČSTV. Ti se k němu mají vyjádřit do pondělka. "Zatím ale není jisté, jestli ČSTV Hušáka opravdu odvolá, byť už to předseda Kořan avizoval," řekl předseda veslařského svazu Jiří Kejval.

Prádler v Sazce působil až do minulého roku jako finanční ředitel a byl Hušákovým úzkým spolupracovníkem. Poté, co začal upozorňovat na kritickou finanční situaci společnosti, byl ze Sazky odvolán. Pro mnohé sportovní svazy je ale nepřijatelným kandidátem na pozici šéfa Sazky.

Podle Kaderky není jasné, jak hlasování úterní valné hromady skončí. "Na 90 procent je jasné, že padne Hušák. Prádler pravděpodobně zvolen nebude, protože byl příliš dlouhou dobu Hušákovým zástupcem. Navíc nyní ho nechtějí hlavní věřitelé PPF a KKCG," řekl Kaderka.

JAROMÍR JÁGR SPOLUPRACUJE SE SAZKOU

Kaderka inicioval letos v lednu iniciativu sportovních svazů, aby otevřeně vystoupily proti způsobu, jakým ČSTV vystupoval coby hlavní akcionář Sazky. Iniciativa Sport 2011 získala podporu 55 svazů ze zhruba 70 svazů sdružených v ČSTV.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Ztracená důvěra ženy může znamenat konec vztahu. Záleží, jak se k dané věci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....

TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet
TIP: Jak předejít úrazům u dětí? Naučte je nebezpečí předcházet

Ročně je v České republice ošetřeno okolo 350 tisíc úrazů u dětí do 14 let. Mnohé z nich si do života odnášejí trvalé následky. Naučte své děti, jak nebezpečí předcházet.