Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš 1 °C polojasno Předplatné LN
18. července 2011 7:48 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dalším kandidátem na šéfa Sazky je Kaderka

Šef českého tenisu Ivo Kaderka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šef českého tenisu Ivo Kaderka | foto: ČTK

PRAHA Nástupcem Aleše Hušáka v čele loterijní společnosti Sazka by se mohl stát Ivo Kaderka. Prezident Českého tenisového svazu získává podporu zástupců sportovních svazů a ke kandidatuře na pozici śéfa Sazky, která je od konce května v konkurzu, ho vyzývají i zástupci hlavních věřitelů zadlužené loterijní společnosti.

"Volalo mě spousta kolegů ze sportovních svazů a řekli mi, že na pozici generálního ředitele navrhnou mě," řekl Lidovým novinám Kaderka. Zároveň přiznal, že má podporu i hlavních věřitelů, mezi které se řadí zejména finanční skupiny PPF a KKCG. "S některými z nich jsem mluvil a oni mě žádali, abych kandidoval," řekl Kaderka.

Volba nového vedení Sazky má být na pořadu úterní valné hromady společnosti. Většinový akcionář, Český svaz tělesné výchovy (ČSTV) již avizoval, že prosadí odvolání dosavadního šéfa Aleše Hušáka z čela společnosti. Hušák by tak měl ztratit poslední funkci ve firmě. Insolvenční správce Sazky Josef Cupka ho v červnu odvolal z funkce generálního ředitele.

Vše o kauze Sazka

Předseda ČSTV, který Hušáka v čele Sazky dlouhodobě podporoval, připustil, že vytipovaným kandidátem na Hušákem opuštěné křeslo je Jan Prádler. Návrh na jeho jmenování i odvolání Hušáka je obsažen v dotazníku, které představenstvo ČSTV v pátek rozeslalo jednotlivým členům výkonného výboru ČSTV. Ti se k němu mají vyjádřit do pondělka. "Zatím ale není jisté, jestli ČSTV Hušáka opravdu odvolá, byť už to předseda Kořan avizoval," řekl předseda veslařského svazu Jiří Kejval.

Prádler v Sazce působil až do minulého roku jako finanční ředitel a byl Hušákovým úzkým spolupracovníkem. Poté, co začal upozorňovat na kritickou finanční situaci společnosti, byl ze Sazky odvolán. Pro mnohé sportovní svazy je ale nepřijatelným kandidátem na pozici šéfa Sazky.

Podle Kaderky není jasné, jak hlasování úterní valné hromady skončí. "Na 90 procent je jasné, že padne Hušák. Prádler pravděpodobně zvolen nebude, protože byl příliš dlouhou dobu Hušákovým zástupcem. Navíc nyní ho nechtějí hlavní věřitelé PPF a KKCG," řekl Kaderka.

JAROMÍR JÁGR SPOLUPRACUJE SE SAZKOU

Kaderka inicioval letos v lednu iniciativu sportovních svazů, aby otevřeně vystoupily proti způsobu, jakým ČSTV vystupoval coby hlavní akcionář Sazky. Iniciativa Sport 2011 získala podporu 55 svazů ze zhruba 70 svazů sdružených v ČSTV.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...