Pátek 3. července 2020svátek má Radomír 14 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dceřiná firma jihoafrické Naspers koupila Mall.cz

Internetový obchod Mall.cz - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Internetový obchod Mall.cz - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Novým vlastníkem Netretail Holding, mateřské firmy internetových obchodů Mall.cz, se stala společnost MIH Allegro, která je dceřinou firmou jihoafrické mediální a internetová skupiny Naspers.

Společnost Netretail Holding to sdělila v tiskové zprávě, finanční výši transakce neuvedla. Akvizici povolil antimonopolní úřad na začátku června.

MIH Allegro koupila většinový podíl v Netretail Holding od společností Intel Capital a MCI. Podle serveru Motejlek.com koupili Jihoafričané 75 až 80 procent firmy. Jejich platba oceňuje celý Netretail Holding na 220 až 230 milionů eur (až 5,7 miliardy korun). Definitivní částku, která se bude pohybovat v tomto rozpětí, je třeba ještě "dočistit" o dluhy, peníze na účtech a o další položky obvyklé při takovýchto transakcích, napsal v dubnu server.

MIH Allegro

MIH Allegro je holdingová společnost náležející do skupiny Naspers. V České republice působí prostřednictvím společností Allegro Group CZ s.r.o., Hotel.cz a.s. a Pricetown s.r.o., které zprostředkovávají obchody přes internet pomocí webových portálů Aukro.cz, AukroCity.cz, Hotel.cz nebo BezRealitky.cz a poskytují služby pro porovnání nabídek internetových obchodů.

Za poslední účetní období utržil Netretail Holding bezmála čtyři miliardy korun, zisk se po vyloučení mimořádností pohyboval kolem milionu eur. Kromě České republiky působí skupina na Slovensku (mall.sk), v Maďarsku (Mall.hu), v Polsku (Mall.pl) a loni minoritně vstoupila do slovinské společnosti Mimovrste.si (mimovrste.com).

Podle serveru byli dosud největším akcionářem Netretail Holdingu Intel Capital, těsně následovaný Ondřejem Frycem, kolem 15 procent držela polská MCI. Dalšími akcionáři jsou Petr Burcal, Eduard Míka a Ondřej Tomek.

Podstatnou skupinu vlastníků představují současní a bývalí zaměstnanci, jejich zhruba deset procent znamená více než půl miliardy korun.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Vendula Pizingerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...