2. května 2012 14:01 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Do obřího tendru Lesů ČR se přihlásilo 40 firem. Méně než loni

I přes odpor ekologů dřevorubci několik stromů pokáceli. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy I přes odpor ekologů dřevorubci několik stromů pokáceli. | foto: ČTK

Do miliardového tendru státního podniku Lesy České republiky na lesní práce a prodej dřeva na léta 2013 až 2017 se přihlásilo 40 subjektů, což je o dvě pětiny méně než loni. Letošní soutěž se týká zhruba pětiny území státních lesů, loňská celého území. Do tendru se přihlásily všechny významné firmy českého lesnictví.

Nižší počet přihlášených firem do tendru oproti loňsku je podle mluvčího LČR Zbyňka Boublíka dán tím, že se soutěží o výrazně menší část území. Podle Lesů ČR však bude i při menším množství firem konkurence dostatečná.

ČTĚTE TAKÉ:

Firmy mohly podat žádosti o účast na libovolném počtu jednotek. Některé firmy, například Less & Forest a Wotan Forest, se přihlásily na všechny soutěžené územní jednotky.

Tendr Lesů ČR

Zakázka je rozdělena na 31 jednotek a má odhadovanou celkovou hodnotu lesnických prací 2,57 miliardy korun bez DPH. Pětiletý tendr 2013+ navazuje na loňský tendr 2012+, kterým LČR zahájily takzvaný senátní cyklus, v němž se každý rok mohou zájemci ucházet ve veřejné soutěži zhruba o pětinu území.

Lidovky.cz, ČTK

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz