15. července 2013 12:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Dva roky po skandálu s pokojskou nastoupil 'DSK' do ruské banky

Dominique Strauss-Kahn | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dominique Strauss-Kahn | foto: Reuters

MOSKVA Bývalý šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn se stal členem dozorčí rady banky vlastněné státním ruským ropným kolosem Rosněfť. Ruská regionální rozvojová banka známá pod anglickým překladem Russian Regional Development Bank to oznámila ve sdělení pro regulační orgány.

Skandál s pokojskou

Jako nemravné pokojské vystoupily Ukrajinky loni před bytem bývalého šéfem Mezinárodního měnového fondu Dominiquem Strauss-Kahnem.

Jako nemravné pokojské vystoupily Ukrajinky loni před bytem bývalého šéfem Mezinárodního měnového fondu Dominiquem Strauss-Kahnem.

Strauss-Kahn rezignoval na funkci šéfa MMF v roce 2011 poté, co jej pokojská v newyorském hotelu obvinila ze sexuálního napadení. Americká prokuratura po několika měsících od jeho stíhání upustila a na konci loňského roku se Strauss-Kahn s pokojskou dohodl na urovnání vzájemného občanskoprávního sporu.

Někdejší výkonný ředitel fondu nyní postupně obnovuje svou kariéru na mezinárodním finančním poli.

Vystupuje na konferencích, dává rozhovory a v Paříži má konzultační firmu.

Rosněfť se pod vedením Igora Sečina, dlouhodobého spojence ruského prezidenta Vladimira Putina, rozrostla do největšího světového producenta ropy s veřejně obchodovanými akciemi.

Na výsluní se dostala převzetím většiny majetku rozprášené společnosti Jukos a letos si pozici posílila koupí britsko-ruského společného podniku TNK-BP za 55 miliard dolarů (1,1 bilionu korun).

Dozorčí radu banky bude řídit finanční šéf Rosněfti Svjatoslav Slavinskij. Minulý týden z vedení banky odešli tři bývalí dlouhodobí manažeři americké Morgan Stanley, které si Rosněfť loni najala k reorganizaci finančních aktiv skupiny.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz