24. července 2015 7:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Sazce spadl zisk o 40 procent. Opravovala budovu a investovala do operátora

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Loterijní společnosti Sazka v loňském roce klesl čistý zisk o 40 procent na 513 milionů korun. Je nejnižší od roku 2012, kdy Sazku převzala skupina KKCG.

Tržby firmy se loni naopak meziročně zvýšily o 15 procent na 9,25 miliardy korun. Informuje o tom deník E15.

„Minulý rok byl v Sazce rokem investic. Spustili jsme virtuálního operátora Sazka Mobil, která je dnes už téměř jedničkou na tomto trhu, a zahájili jsme rekonstrukci naší budovy v řádu desítek milionů korun,“ řekl mluvčí Sazky Václav Friedmann.

Nárůst tržeb prý ovlivnily úpravy Sportky, která začala generovat více milionových výher a tak se zvýšil zájem o tuto hru. Sazka také zavedla nové emise stíracích losů a posílila na trhu kurzových sázek. 

„Na růstu tržeb se také výrazně podílelo zavedení loterie Eurojackpot na podzim loňského roku,“ uvedl mluvčí. Podle prvních šesti měsíců letošního roku to podle něj vypadá, že tržby porostou i letos, a to zhruba o 15 procent.

Sazka se v roce 2011 dostala do insolvence. Loterijní byznys pak koupily skupiny PPF a KKCG, zaplatily 3,8 miliardy korun. Druhá jmenovaná skupina pak v prosinci 2012 za nezveřejněnou částku koupila podíl PPF a stala se jediným vlastníkem společnosti.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!