4. listopadu 2014 11:02 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Největší český hotel Hilton je na prodej. Bydlel v něm i Obama

Pražský hotel Hilton v Karlíně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražský hotel Hilton v Karlíně | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Jeden z nejznámějších českých hotelů je na prodej. Pražský Hilton nacházející se poblíž historického centra metropole je se 791 pokoji zároveň největším ubytovacím zařízením v Česku. Cena, kterou bude současný majitel požadovat, zatím není známá.

Hotel nyní vlastní společnost Avid Asset Managemen. Prodejem pověřila poradenskou agenturu JLL, která informaci o nabídce zveřejnila. Proč se současný majitel rozhodl hotel prodat zatím není jasné.

Jisté je, že hotelu - který se nachází nedaleko Starého Města či autobusového nádraží na Florenci - končí manažerská smlouva s řetězcem Hilton. Je tedy možné, že ponese jiné jméno.

Vlajky před hotelem Hilton v Karlíně.
Pražský hotel Hilton v Karlíně
Pražský hotel Hilton v Karlíně
Pražský hotel Hilton v Karlíně

Patrně nejznámějším hostem, který v pražském Hiltonu bydlel, byl americký prezident Barack Obama v rámci své návštěvy Česka v dubnu roku 2009. Nocovali v něm i jeho předchůdci Bill Clinton a George W. Bush.

Kromě takřka osmi stovek pokojů nabízí pražský Hilton víc než sedm tisíc metrů čtverečních prostor pro pořádání konferencí. Řadí se tím také mezi největší hotely tohoto typu ve střední a východní Evropě.

Prodávající společnost JLL pochopitelně vyzdvihuje klady této investice.

„Hotel je ve výborném stavu. Od roku 2004 majitel investoval více než 50 milionů eur do modernizace všech pokojů a zřízení módního baru „Cloud 9“, který nabízí úchvatné pohledy na město z nejvyššího patra hotelu,“ popisuje mluvčí společnosti JLL Lenka Bučilová.

ČTĚTE TAKÉ:

mipMichal Pavec

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.