10. prosince 2013 21:44 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Eurovia navrhla, že srovná zvlněnou D47 a bude ji dál opravovat

Zvlnění dálnice, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zvlnění dálnice, ilustrační foto | foto: ČTK

PRAHA Zvlněná dálnice D47 se možná dočká v nejbližší době oprav. Návrh na odstranění nerovností povrchu a dalším sledování dosud bobtnajícího tělesa dálnice ministerstvu dopravy představila stavební firma Eurovia CS. Ta opraví úseky s největším zvlněním, na kterých byla v minulosti snížená maximální dovolená rychlost, a bude i nadále dálnici monitorovat a na své náklady udržovat, dokud bobtnání jejího tělesa neustane.

S odvoláním na výsledky večerního jednání to řekl ministr dopravy Zdeněk Žák. "Toto považuji za velmi cennou část dohody, protože nejsme schopni přesně definovat, o kolik by se ta záruka měla prodloužit," uvedl Žák.

ČTĚTE TAKÉ:

Bobtnání by mohlo trvat pět let, což je střední hodnota odborného odhadu, v extrémním případě se ale může dálnice vlnit ještě dalších deset let. Opravy se ale podle tohoto návrhu mají dělat tak dlouho, dokud dálnice nebude v normě. Po úterním setkání mají podle Žáka pokračovat jednání zástupců Eurovie a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), na kterých se doladí technické podrobnosti.

Teprve poté bude návrh možné převést do právní podoby a uzavřít jej jako dohodu mezi stavební firmou a ŘSD, dodal ministr a zopakoval, že pozice ministerstva dopravy tak zůstane v úrovni zprostředkovatele případné dohody.

Zvlnění části povrchu dálnice D47 se objevilo krátce po uvedení dálnice do provozu v roce 2008. Podle ŘSD Eurovia nedodržela domluvený postup stavby a většina vad vznikla použitím nekvalitního podkladového materiálu. Eurovia to odmítla.

Koncem října se mezi firmou a ministerstvem dopravy rozhořel nový spor o údajně chybějící štěrkové drťi na části dálnice. Tuto vadu měly prokázat, nebo vyvrátit nové kopané sondy. Dosud se však s nimi nezačalo.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…