6. února 2018 20:34 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Evropské akcie klesly až na šestiměsíční minimum, později ale opět začaly stoupat

Evropská komise (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Evropská komise (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

MILÁN Evropské akcie v úterý opět oslabily. Během dne sestoupily až na šestiměsíční minimum, později však část ztrát smazaly. Panevropský akciový index STOXX 600 uzavřel obchodování s poklesem o 2,4 procenta, dopoledne přitom ztrácel až 3,2 procenta.

Index STOXX 600 zaznamenal pokles již sedmou obchodní seanci za sebou. Propad na akciových trzích nabral v posledních dnech na rychlosti v důsledku obav ohledně inflace a rostoucích výnosů u dluhopisů, píše agentura Reuters.

Dow Jonesův index amerických akcií se v pondělí snížil o 4,6 procenta, utrpěl tak nejprudší jednodenní procentní pokles od srpna 2011. V úterý procházel značnými výkyvy. Krátce po 19:30 SEČ si připisoval zhruba 0,1 procenta, zatímco na začátku obchodování ztrácel více než dvě procenta.

K úternímu poklesu na evropských akciových trzích velkou měrou přispěly finanční společnosti, cena akcií švýcarské banky Credit Suisse se například snížila o šest procent.

V poklesu v úterý pokračovala rovněž pražská burza, její index PX se snížil o 2,11 procenta na 1098,60 bodu. Pražská burza oslabila potřetí za sebou a její propad oproti předchozím dnům ještě zrychlil.

ČTK