29. února 2016 18:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Evropským autem roku 2016 je Opel Astra. Škoda Superb skončila šestá

Autem roku 2016 se v Ženevě stal Opel Astra. Druhé skončilo Volvo, třetí Mazda.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autem roku 2016 se v Ženevě stal Opel Astra. Druhé skončilo Volvo, třetí Mazda.... | foto: Reuters

ŽENEVA Evropským autem roku 2016 zvolili motorističtí novináři vůz nižší střední třídy Opel Astra. Druhé je Volvo XC 90 a třetí Mazda MX-5. Nového držitele prestižního titulu oznámila odborná porota den před zahájením ženevského autosalonu, který je nejdůležitější evropskou automobilovou přehlídkou první poloviny roku.

Opel s jedenáctou generací Astry porazil dalších šest finalistů soutěže, mezi kterými byly vedle Volva a Mazdy ještě modely Audi A4, BMW řady 7, Jaguar XE a Škoda Superb. Celkem bylo nominováno 35 automobilových novinek. Loni titul získal Volkswagen Passat. Letošní autosalon v Ženevě ukáže přes 120 světových a evropských premiér nových automobilů. Česká značka Škoda bude na veletrhu prezentovat koncept velkého SUV, který nese označení VisionS. Finální model má přijít v druhé polovině roku.

Auto roku 2016 z boku.
Nového držitele prestižního titulu oznámila odborná porota den před zahájením...

Českým autem letošního roku zvolili odborní novináři Škodu Superb třetí generace.

ČTK

České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují
České školství zaostává. Rozdíly mezi školami se prohlubují

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?