13. července 2016 14:10 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Exodus z Británie plánuje víc než půl milionu lidí. Kam zamíří?

Zastánci setrvání v EU reagují na výsledky referanda. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zastánci setrvání v EU reagují na výsledky referanda. | foto: Reuters

LONDÝN Statisíce Britů chtějí po brexitu opustit svou zemi a pracovat v Evropské unii. Napsal to ve středu německý deník die Welt s odvoláním na průzkum společnosti StepStone, která se specializuje na zprostředkování pracovních nabídek.

Lidé, kteří plánují odchod z Británie, by podle průzkumu nejčastěji chtěli pracovat v Německu.

Podle průzkumu je už nyní 600 tisíc Britů rozhodnuto, že ve své kariéře budou pokračovat v některé ze zemí EU poté, co Británie blok opustí. Mezi hlavní důvody jejich rozhodnutí patří očekávaná recese britské ekonomiky a oslabení libry po brexitu i nejistota ohledně toho, jak budou vypadat vztahy Londýna s unií.

Britové jsou podle průzkumu také přesvědčeni, že brexit nepomůže jejich kariéře. Negativní dopady očekává 40 procent dotázaných, podle 42 procent nedojde k žádné změně. Jen šestnáct procent Britů si myslí, že jim odchod z unie profesně pomůže.

Mezi lidmi, kteří se chtějí za prací přesunout z Británie do některé z unijních zemí, je nejoblíbenější destinací Německo. Tuto zemi jako vhodné místo pro budoucí zaměstnání označuje 44 procent dotázaných.

Podle společnosti StepStone by příchod Britů mohl zmírnit nedostatek vysoce kvalifikovaných zaměstnanců, se kterým se potýká německá ekonomika, jež nyní prochází vrcholnou fází konjunktury.

Budoucí premiérka Velké Británie Theresa Mayová si v Downing Street spletla...
Boty budoucí premiérky řeší i list Standard News.
ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.