22. srpna 2012 9:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Exředitelka pošty Hrdá bude šéfovat největší mediální agentuře

Marcela Hrdá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marcela Hrdá. | foto: ČTK/Česká pošta

PRAHA Marcela Hrdá, bývalá ředitelka České pošty, nastoupila před několika dny do čela agentury Médea podnikatele Jaromíra Soukupa. Médea je největší mediální agentura v zemi.

Hrdou loni na jaře vyhodil z České pošty bývalý ministr vnitra Radek John. Oficiálně proto, že „nebyl spokojený s její koncepcí fungování pošty, s výsledky jejího hospodaření, a také proto, že rušila pobočky pošty“. Podle tehdejších spekulací v tisku však skutečným důvodem byly vazby ředitelky Hrdé na Jaromíra Soukupa.

ČTĚTE TAKÉ:

„Nebudu se vyjadřovat, to jsou soukromé záležitosti,“ odmítla Hrdá vysvětlit, proč si nyní vybrala post v Soukupově firmě.

Kariéra Marcely Hrdé

  • SRPEN 2012 Médea Group výkonná ředitelka
  • BŘEZEN 2011 – KVĚTEN 2012 Slovenská pošta generální ředitelka
  • LEDEN 2010 – ÚNOR 2011 Česká pošta generální ředitelka
  • KVĚTEN 2006 – PROSINEC 2009 Letiště Praha ředitelka rozvoje, předsedkyně představenstva
  • 2004 – 2006 České aerolinie viceprezidentka pro obchod a marketing

Zdroj: LinkedIn Marcela Hrda

Jak došlo ke spojení Hrdé a Soukupa?

Hrdou do čela České pošty v lednu 2010 jmenoval tehdejší ministr vnitra Martin Pecina, nominovaný do úřednické vlády za sociální demokracii. Novou generální ředitelku tehdy doporučil volební manažer ČSSD Jaroslav Tvrdík. Znal ji z Českých aerolinií, kde byl do roku 2006 generálním ředitelem a Marcela Hrdá byla jeho statutární zástupkyní.

Jaroslav Tvrdík měl také dobré vztahy s Jaromírem Soukupem. Jeho agentura Médea pracovala pro ČSSD na volební kampani a poskytla straně výrazné slevy. Agentura Médea před volbami současně pracovala pro novou politickou stranu Věci veřejné. Po volbách se Věci veřejné dostaly do vlády a u agentury Médea zanechaly dluh 12 milionů korun. Kvůli dluhu se Soukup chystal podat návrh na konkurz strany Věci veřejné.

Najdete na Lidovky.cz